Projekt – tworzony przez 11 lat (!) przez Polską Radę Psychoterapii – zakłada, że fach ten znajdzie się w kategorii „zawodów zaufania publicznego”.
Rzesza nieodpowiedzialnych psychoterapeutów urządza młodym ludziom kąpiel, wraz z którą z ich życia zostają wylani rodzice. Bo podobno są toksyczni. Te „zerwania relacji” przybierają rozmiary absurdalnego i niebezpiecznego zjawiska.
Ustawienia hellingerowskie to popularna metoda, po którą sięgają osoby z problemami zdrowotnymi, w relacjach, a nawet w biznesie. O tym, dlaczego nie jest to dobry wybór, z dr Mają Herman, psychiatrką i psychoterapeutką, rozmawia Joanna Cieśla.
Prof. Bogdan Zawadzki z Wydziału Psychologii UW, psycholog różnic indywidualnych i badacz m.in. stresu traumatycznego, opowiada o prawidłowościach reakcji ludzkiej psychiki na sytuacje, które zdają się ją przerastać.
Czy warto chodzić do psychoterapeuty? I dlaczego nie do każdego? Przepracujmy to z dr. Łukaszem Müldnerem-Nieckowskim, konsultantem krajowym ds. psychoterapii.
MDMA, składnik tabletek Ecstasy, może pomagać w terapii poważnych problemów psychicznych. A jednak pozostaje na liście substancji zakazanych.
Nasza relacja z ciałem stanowi coraz ważniejszy element pracy ze zmianami w psychice.
Życie jako cierpienie za winy przodków? Modna 20 lat temu „metoda ustawień rodzinnych” Berta Hellingera przeżywa renesans online. Na dobre i na złe. Nasza reporterka wzięła udział w tych sesjach.
Czy sztuczna inteligencja jest w stanie zrozumieć nasze uczucia, skoro sama ich nie posiada?
Tłumy przyszłych psychologów kształcą się bez standardów, bez profesorów, prawie bez osobistych spotkań. Nie ma stresu, dużych kosztów czy kłopotu. Ani pożytku.