Autorskie podsumowanie 2024 r. w muzyce poważnej.
Artysta występował też we Włoszech, Francji, Belgii, Japonii, a także w Polsce, m.in. na tegorocznych festiwalach Misteriach Paschaliach i Szalonych Dniach Muzyki.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. Arto Norasa, Pietera Wispelweya, Andrzeja Bauera, Alexandra Geberta, Claudia Bohorqueza.
Zestaw talentów wszystkich tegorocznych nominowanych do Paszportów daje nam obraz najbardziej różnorodnej grupy zawodowej. 14 stycznia już po raz 32. wręczymy nagrody kulturalne „Polityki”. Tymczasem ogłaszamy nominacje w siedmiu kategoriach.
Krytyka entuzjastycznie przyjmuje połączenie pięknego głosu z autentycznymi emocjami.
Sto lat temu zmarł Giacomo Puccini, jeden z uwielbianych twórców operowych. Teatr Wielki w Łodzi inicjuje 15 listopada Festiwal Pucciniowski spektaklem „Madama Butterfly”.
Daję się zapraszać do studiów elektronicznych i tam jakoś sobie radzę. A piszę bez komputera: ołówek, gumka i papier, jestem starej daty – opowiada kompozytorka Elżbieta Sikora, która właśnie otrzymała nagrodę od prezydenta Francji za całokształt twórczości.
Muzycy z Korei Południowej coraz częściej podbijają świat muzyki klasycznej. To dalszy ciąg koreańskiej fali, efekt olbrzymich ambicji i kultury, która Beethovena i Brahmsa umieszcza w tytułach romansowych seriali.
O tworzeniu nowych utworów i swoim zwykłym życiu opowiada Paweł Szymański, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów. 28 marca kończy 70 lat.
Lubimy burzyć ścianę między publicznością a wykonawcą – mówią Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki, laureaci Paszportu POLITYKI w kategorii Muzyka poważna.