Objęcie prezydentury Meksyku przez pierwszą kobietę, Claudię Sheinbaum, ilustruje południowoamerykański paradoks, że polityka o epokę wyprzedza kulturę.
Jeśli nie zdarzy się kataklizm, w niedzielę 2 czerwca Claudia Sheinbaum zostanie pierwszą w historii prezydentką Meksyku. Poradzi sobie, bo rządziła już miastem większym niż niejedno państwo.
Sąd Najwyższy stwierdził, że uznawanie aborcji za zbrodnię na poziomie federalnym jest niezgodne z konstytucją. Dla kraju, który uchodzi za najniebezpieczniejszy i najbardziej opresyjny dla kobiet, to skok cywilizacyjny.
Mówią, że nie ma osobowości. A może to tylko gra? Strategia pozwalająca kobiecie przeżyć w polityce maczystowskiego Meksyku?
Joaquín Murrieta, czyli dzieje zamaskowanego mściciela. Żył jako miejscowa legenda, by po latach trafić do kultury masowej. Jego najbardziej znana, choć nieoczywista inkarnacja to Zorro.
Stało się tak za sprawą transpłciowej Dylan Mulvaney, która była jedną z (wielu) twarzy Bud Light, uczestniczyła w promocji piwa i była gospodynią konkursu „Ile udźwigniesz?”.
Chorwacja dołączy do Unii, ruszy system ETIAS, Nowa Zelandia zakaże palenia papierosów, a Holandia gazu rozweselającego. Będzie się działo.
Od wielkiej sensacji rozpoczęły się rozgrywki w polskiej grupie na mistrzostwach świata w Katarze. Argentyna Leo Messiego przegrała 1:2 z Arabią Saudyjską. Jak pójdzie po południu Polakom, którzy grają z Meksykiem?
Świat przestępczy wdarł się do mekki turystów na meksykańskim Jukatanie. Ale turystów to nie odstrasza – stają się nawet częścią tego biznesu.
Ujawnione przez „Gazetę Wyborczą” i „Die Zeit” informacje o włamaniach na telefony opozycyjnych polityków dowodzą, że skala inwigilacji była znacznie szersza, niż uważano. A jej pełnych rozmiarów możemy nigdy nie poznać.