Rozmowa z Aleksandrą i Michałem Żebrowskimi o tym, jak się robi internety i jak samemu się w tym wszystkim nie rozmienić na drobne.
Najwięcej o uzależnieniach Polacy dowiadują się dziś z mediów społecznościowych i podkastów. Te przyciągają ludzkim językiem i szczerością niczym ze spotkań AA.
Facebook zmienił sposób, w jaki wyświetlane są linki do artykułów w polskich mediach. Od 19 września użytkownicy widzą tylko tytuł tekstu, bez zdjęcia. Przyczyną są zmiany w prawie autorskim.
Zatrzymany w Paryżu twórca i właściciel Telegrama Paweł Durow chciał być w oczach świata apostołem internetowej wolności. Dla Francuzów stał się zwykłym przestępcą.
Sąd Najwyższy podjął decyzję o zablokowaniu dostępu do platformy X od soboty 31 sierpnia. To skutek odmowy wykonania polecenia sądowego, zgodnie z którym Elon Musk miał zdjąć z serwisu konta szerzące dezinformację.
W związku z zatrzymaniem Pawła Durowa rosyjska propaganda chętnie lansuje narrację, że na Zachodzie z wolnością słowa jest gorzej niż w Rosji. Oburzył się też klubik przyjaciół Putina.
Okrutne komentowanie wszystkiego, co uchodzi za porażkę, jest dzisiaj nagminne. Żyjemy w sadystycznym komentariacie czyhającym na błędy tych, którzy odnieśli jakiś rodzaj sukcesu, i z rzadka nagradzającym tych, którzy przetrwają.
Rozwój mediów społecznościowych, jak wiadomo, ma swoje blaski i cienie. Do tych ostatnich – w sekcji: przeoczone – zaliczyłabym śmierć potwora z Loch Ness.
Czy media społecznościowe potrzebują etykiet ostrzegawczych, jak inne używki, o szkodliwej wartości dla zdrowia?
Michał Fedorowicz, przewodniczący Europejskiego Kolektywu Analitycznego Res Futura w rozmowie z „Polityką” mówi o tym, jak polskie partie i polityczni liderzy radzą sobie w internecie.