Andrzej Ś., który napadał na kobiety od 1995 do 2010 r., ma teraz szansę wyjść na wolność. Na razie jednak stał się bohaterem trzyodcinkowego serialu dokumentalnego „Będziesz następna”.
Co robić z przestępcami, najwyraźniej chorymi, a w każdym razie radykalnie odbiegającymi od społecznej i psychicznej normy? Karać? Izolować? Ale jak?
Ta książka mogłaby być praktycznym podręcznikiem dla adeptów dziennikarstwa.
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie prawomocnie zdecydował, że Mariusz Trynkiewicz trafi bezterminowo do zamkniętego ośrodka w Gostyninie, bo nadal stwarza zagrożenie.
Mariusz Trynkiewicz, seryjny zabójca z Piotrkowa, został uznany przez rzeszowski sąd za osobnika niebezpiecznego, a to prawdopodobnie oznacza, że będzie bezterminowo izolowany.
Zapraszam Państwa na wycieczkę. Krótką, niezbyt forsowną, za to – mam nadzieję – pouczającą i inspirującą. Miejsce nieodległe, bardzo urokliwe – warszawski plac Krasińskich.
W blasku olimpijskiego złota polityka krajowa wyjątkowo nam zmarniała. Tym bardziej że zdobywcy złota to wyjątkowo fajni, dojrzali ludzie, bez kompleksów, mający własne przemyślenia, wyraźnie nakreślone cele.
Dawno w Polsce nie było wroga publicznego numer 1. Dziś wszyscy widzą, że zwolnionego z więzienia Mariusza T. lepiej byłoby trzymać pod kluczem, ale nie wiadomo, na jakiej podstawie prawnej.
To wszystko przypomina grę planszową pt. „Jak dopaść Trynkiewicza”. Wśród głównych graczy: ministrowie sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, dziennikarze oraz seryjny zabójca.
Jeśli ktoś miał nadzieję, że rok wolnościowych rocznic – od Okrągłego Stołu do rządu Mazowieckiego czy nawet planu Balcerowicza – przebiegać będzie w jakim takim poszanowaniu tego, co zdarzyło się 25 lat temu, ten okazał się wielce naiwny.