Nie milkną echa wokół zawieszonego dziennikarza, ambasador Magierowski wraca do Polski, Kamiński z Wąsikiem mają nowe kłopoty, Izrael szykuje się do reakcji na atak na druzyjskie miasteczko, niepewność po wyborach w Wenezueli.
Protest w sprawie aborcji; kogo Kamala Harris wskaże jako kandydata na wiceprezydenta; ambasador Magierowski domaga się miliona złotych; prokuratura ws. Romanowskiego; wraca ustawa o prawie autorskim.
Marek Magierowski miał w zwyczaju, pełniąc funkcję ambasadora w Izraelu, a potem w USA, podkreślać państwowy, a nie partykularnie polityczny charakter swojej misji. Dziś zadaje temu kłam, wchodząc w gorszące utarczki na linii Pałac Prezydencki–MSZ.
Co z handlem w niedzielę; ambasador wróci z USA do Polski; strefa buforowa na polsko-białoruskiej granicy; śledztwo ws. zakupów covidowych; w Górach Izerskich piorun uderzył w grupę turystów.
Co powoduje, że ludzie z podobnego środowiska wybierają tak różne polityczne kierunki, w stronę Platformy i w stronę PiS? Mówią coś o tym życiowe drogi dwóch ambasadorów i byłych dziennikarzy – Marcina Bosackiego i Marka Magierowskiego.
Dla obecnej administracji USA, inaczej niż dla Trumpa, duże znaczenie mają takie sprawy jak przestrzeganie konstytucji, praworządności czy prawa mniejszości. Lekceważenie tych wartości zniechęca do kontaktów z krajem, którego rząd uważa je za nieważne.
Słowa Magierowskiego dawały nadzieję, że PiS zaprzestanie propagandowej narracji o reparacjach. Czyżby nadzieja była płonna?
Krzysztof Łapiński stoi na pierwszym froncie sporu między Pałacem Prezydenckim a Nowogrodzką.
„Zapewniłem Pana Prezydenta, że może liczyć na moją pomoc i wsparcie zawsze i wszędzie tam, gdzie uzna to za stosowne” – Marek Magierowski powiedział w rozmowie z „wPolityce”.