Więzienie w Tocorón stało się kwaterą główną gangu. Władze oddały faktycznie gangsterom kontrolę nad zakładem karnym. Dochody gangu pozwoliły zamienić go w kurort. Na jego terenie zbudowano boisko do bejsbola (ulubionego sportu Wenezuelczyków), basen, restaurację, nocny klub, a także... ogród zoologiczny.
Premiera gry „Like a Dragon: Infinite Wealth” oraz drugiego sezonu serialu „Tokyo Vice” przypominają, że gdy zachodni świat wciąż jest zafascynowany yakuzą, Japonia wieszczy jej zmierzch.
50 lat temu Polki i Polacy pokochali mafię, tę z Ameryki. Ale kiedy mafia wyszła na ulice polskich miast, okazało się, że to trudna miłość.
Marek Siewert, były policjant i analityk, nie ma wątpliwości: Ryszard Bogucki, odsiadujący wyrok za zabicie Andrzeja K. ps. Pershing, jest niewinny.
Czy dawny boss mafii pruszkowskiej może być bossem gali MMA (mieszane sztuki walki)? To haniebne – grzmią krytycy. A czemu nie? – pytają zwolennicy. Dyskusja trwa, a sam bohater tego wydarzenia-skandalu dyskretnie milczy.
George Remus, przyćmiony przez Ala Capone gangster epoki prohibicji, był największym bootleggerem w historii USA. Jego kariera zakończyła się jak szekspirowski dramat.
„Wszyscy święci New Jersey”, pełnometrażowy prequel „Rodziny Soprano”, przypomina, w jaki sposób odebrano amerykańskim gangsterom mitologię i zrobiono z nich postaci z krwi i kości.
Śmierć damskiego boksera, czyli krótka opowieść o Johnnym Stompanato (z gościnnym występem Seana Connery’ego).
Jako zabójcę wynajęły mnie osoby, które chciały, żebym zabił ich partnera w biznesie. W ten sposób uratowałem czyjeś życie – mówi Peter Bleksley, były detektyw Scotland Yardu rozpracowujący pod przykryciem gangi, a dzisiaj pisarz i współautor kryminalnych programów telewizyjnych.
Dla Jarosława S., ps. Masa, bieda jest najbardziej dojmującym wspomnieniem z dzieciństwa.