Opowieść toczy się rytmicznie i dynamicznie za sprawą pięknego przekładu Piotra Siemiona.
Życie kulturalne odradza się w nowym sezonie. Muzeum w Krakowie i teatr w Krakowie proponują w tych czasach zaangażowanie i pytają o to, z jaką zmianą – czy może: z jakim końcem – mamy do czynienia.
Czekając na kolejne odcinki, widzowie wdawali się w dyskusje, spekulowali, co się wydarzy, a wreszcie próbowali wydedukować, kto jest zabójcą.
Czy kolejne otwarcie kin będzie definitywne? Zobaczymy. Na pewno przyniosło wiele odkryć – m.in. takie, że najbardziej na kina czekały dzieci.
Uwaga! Ten odcinek to... crossover. „Podkast seryjny” spotyka się tu z „Kulturą na weekend”, żeby omówić i ocenić serialowe premiery maja.
Dlaczego tęsknimy za nowymi epizodami „Przyjaciół”, dlaczego serwisy streamingowe i stacje reanimują popularne seriale z lat 90. i co mają z tym wspólnego „Kacze opowieści”?
Dystrybutorzy liczą, że widzowie naprawdę zatęsknili za kinem, bo w najbliższych tygodniach roi się od atrakcyjnych premier. Wiele filmów będzie można oglądać też na pokazach przedpremierowych.
O tym, co wynika z tegorocznych wskazań oscarowych i kształtu samej ceremonii, dyskutujemy w podkaście kulturalnym „Polityki”.
W kolejnym wydaniu podkastu oceniamy siedem najciekawszych serialowych premier kwietnia. I zauważamy, że „Fargo” widać tu prawie wszędzie, choć mniej może w samym „Fargo”.
Przy okazji ogłoszenia finałowej piątki tegorocznej Nagrody Architektonicznej POLITYKI rozmawiamy o teraźniejszości – i przyszłości – architektury.