Panel poświęcony kulturze cyfrowej i moderowany przez red. Bartka Chacińskiego odbędzie się 12 kwietnia w redakcji POLITYKI.
Przed ufnością w niezawodność zaawansowanych technologii ostrzegają Olga Piech i Maciej Dobrowolski, twórcy gry „The Invincible” z nagrodzonego Paszportem POLITYKI studia Starward Industries.
„Niezwyciężony”, ich debiutancka gra, nie replikuje opowieści Lema, ale prowokuje do podobnych refleksji.
Spotkanie analogowej rzeczywistości malarstwa z cyfrowym wymiarem współczesności, zainspirowało Roberta Latosia do połączenia najlepszych cech obu światów.
„World of Horror” Paweł Koźmiński tworzył po godzinach. Niczym pionierzy gier wideo z legendarnych dla tego medium lat 80. pracował sam.
W czwartą dekadę Paszporty wchodzą odświeżone – z nowymi pomysłami, ale też nową energią w polskiej kulturze, czerpaną w dużej mierze z naszej wspólnej ludowej historii.
Za umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów, by w oryginalny sposób opowiadać o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie. Za „Jeden dzień w...” kolektywu Outriders.
Świętujemy trzydziestą rocznicę Paszportów z nowym pokoleniem twórców. W czasach kryzysu energetycznego i deficytów budżetowych wyróżnia ich energia i charakteryzuje nadwyżka talentu.
Gra „Trek to Yomi” zebrała przychylne opinie przede wszystkim dzięki obranemu kierunkowi artystycznemu i jego dojrzałej realizacji.
Cyfrowa rewolucja zmieniła cały świat – nic dziwnego, że wpłynęła również na sztukę.