Grupa dywersantów z Rosji i Białorusi chciała na terenie Polski wyłudzić dane, a także szantażować ludzi i instytucje. W ostatnich dniach została rozbita dzięki współpracy służb.
Wakacje się kończą, Donald Tusk zapowiada „nową agendę”, a autorzy „Polityki” postanowili subiektywnie ocenić w skali od 1 do 4, jak przez te ostatnie prawie dziewięć miesięcy radzili sobie poszczególni ministrowie.
Niektórzy mówią, że zbyt szybko wprowadzamy zmiany, ale nie wiedzą tego, co ja wiem: że liczba cyberataków w Polsce wzrosła o 300 proc. w ciągu ostatniego roku. I o 450 proc. w ciągu dwóch lat – powiedział wicepremier Krzysztof Gawkowski podczas konferencji w siedzibie „Polityki”.
W tej kampanii wyborczej szczególnie istotne były dwa czynniki: festiwal komisji śledczych oraz – nie całkiem z tym niepowiązany – szereg politycznych rozczarowań, które spotkały wyborczynie i wyborców, w szczególności tych o profilu lewicowym.
Znamy nowych ministrów i ministry (bo w tym rządzie przyjęła się forma feminatywna). W ekipie Donalda Tuska mamy więc 17 mężczyzn i 9 kobiet.
Rząd Donalda Tuska będzie miał 19 szefów resortów, a także co najmniej czworo ministrów-członków Rady Ministrów. Większość nazwisk, o których do tej pory spekulowano, znalazła się na ostatecznej liście, choć są i niespodzianki. Które partie obejmą poszczególne resorty?
Zgodnie z umową koalicyjną w rządzie Donalda Tuska stanowisko wicepremiera i ministra ds. cyfryzacji obejmie Krzysztof Gawkowski. Stanie się najwyżej ulokowanym w strukturach rządowych przedstawicielem Nowej Lewicy. Czy dzięki temu może zostać liderem całej formacji?
W redakcji „Polityki” odbyło się 17 maja niecodzienne spotkanie: na jednej scenie usiedli czołowi politycy demokratycznej opozycji.