Ostatnio z odwróconą krzywą rentowności Stany Zjednoczone miały do czynienia w 2007 r. – przed wielkim kryzysem finansowym. Od lat 50. XX w. zjawisko to zwykle poprzedza recesję. Czy tak będzie i tym razem?
Prof. Joseph L. Badaracco, etyk biznesu, o wielkim kryzysie finansowym, odpowiedzialności liderów, fałszywych prorokach i chciwości.
Filozof i ekonomista Amit Bhaduri o tym, że kryzys jest już blisko, a w brexicie chodzi o walkę klas, a nie narodową tożsamość.
Adam Tooze miał zamiar napisać książkę o kryzysie finansowym, który zaczął się we wrześniu 2008 r. od bankructwa banku Lehman Brothers, a formalnie zakończył 5 lat później. Ostatecznie napisał inną, gorąco dzisiaj dyskutowaną: „Po upadku. Jak dziesięciolecie kryzysu finansowego zmieniło świat”.
Zaledwie tydzień przed upadkiem banku Lehman Brothers, co zapoczątkowało ogólnoświatowy kryzys finansowy, ostrzegaliśmy Polaków przed pułapką długów hipotecznych.
Jeden z największych inwestorów finansowych i filantropów tłumaczy, skąd wziął się kryzys, który 10 lat temu wstrząsnął światem.
Zdaniem Jima Rogersa najgorszy kryzys naszych czasów nastąpi w ciągu kilku lat.
Dlaczego eksperci, którzy mają rację, nigdy nie są zapraszani do TV? Z jakich powodów prognozy są na ogół błędne? Tłumaczy Philip E. Tetlock z Uniwersytetu Stanu Pensylwania.
Nauczone doświadczeniami ostatnich lat banki prowadzą odpowiedzialną politykę. Trzeba jednak obserwować sytuację za oceanem, bo to stamtąd może nadejść nokautujący cios dla instytucji finansowych.
Niemal równo w szóstą rocznicę wybuchu kryzysu ręka amerykańskiej sprawiedliwości wypisała rekordowy mandat jednemu z jej sprawców. Czy to pomoże ofiarom?