Politycy brytyjscy wyrażają smutek i żal, ale mniej chętnie mówią o „reparacyjnej sprawiedliwości” i oficjalnych przeprosinach.
„To nie jest twój kraj, nie jesteś moim królem” – tak przywitała Karola III jedna z aborygeńskich senatorek podczas wizyty brytyjskiego monarchy w australijskim parlamencie.
Na Wyspach zmieniły się tylko awersy banknotów 5-,10-, 20- i 50-funtowych, na rewersach pozostali ci, co dotychczas.
Brytyjski monarcha spotkał się we wtorek z pacjentami onkologicznymi, co jest jego pierwszym oficjalnym występem publicznym od własnej diagnozy nowotworowej z początku lutego. Negatywnego trendu wizerunkowego Windsorów jednak nie odwróci.
Nowotworowy coming out Karola III ostatecznie desakralizuje brytyjską monarchię. Władimir Putin czy Xi Jinping nie noszą koron czy gronostajów, jednak ich ciała są poza zasięgiem doczesności. Za powątpiewanie w ich zdrowie w Rosji czy w Chinach można trafić za kratki.
Szok – takim określeniem brytyjskie tabloidy przyjęły niespodziewaną wiadomość o nowotworze, jaki wykryto u króla Wielkiej Brytanii Karola III.
Prezydent Polski znowu wyjaśniał swoją niedawną wypowiedź o szansach odzyskania Krymu przez Ukrainę; Michał Dworczyk przed komisją ds. wyborów kopertowych udawał Greka; wielkie manko przy fuzji Orlenu i Lotosu według raportu NIK; brytyjski monarcha Karol III ma raka; kto dostał Grammy?
Pałac Buckingham poinformował w poniedziałek, że u brytyjskiego króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Nie podano, jakiego rodzaju.
Majątki tysięcy obywateli z północno-zachodniej Anglii trafiły do finansowego imperium Karola III wskutek obowiązywania archaicznego prawa bona vacantia.
Po 70 latach panowania Elżbiety II, która stopiła się w jedno z koroną, na Wyspach powstała gigantyczna wyrwa. Karol III nie próbuje jej wypełnić – zrozumiał, że to po prostu niemożliwe.