Czy i kiedy w Polsce nastąpi w końcu mentalny i prawny przełom w kwestii aborcji, mniejszości seksualnych, związków partnerskich, korekty płci, antykoncepcji? Jakie są realne poglądy w tych sprawach? Czy politycy mają rację, zasłaniając się konserwatyzmem swoich wyborców? Postanowiliśmy to zbadać w dużym sondażu „Polityki”, zwłaszcza że tematy te już wkrótce mają powrócić do Sejmu.
Dyskusję na temat transpłciowych dzieci i ich prawa do opieki medycznej podjęliśmy w sposób niewłaściwy.
Dysforia płciowa polega na odczuwaniu niechęci i dyskomfortu wobec swojej płci. Można ten stan zmienić. Nowe badania sugerują jednak, że na tranzycję nie powinni się decydować ludzie młodzi.
Nie ma prawdziwych zwycięstw w Ukrainie, to trzeba ludziom rzucić przynajmniej takie. W kuluarach Dumy słychać, że przydałby się kolejny zapis, kwalifikujący „radykalny feminizm” jako formę terroryzmu.
Heteronormatywna część społeczeństwa gubi się w rozszyfrowaniu tego akronimu, a niekiedy przestawia kolejność liter. Ten tekst jest po to, by zapobiec pomyłkom.
Sprawa uzgadniania płci nie była kluczowa dla PO i prawdopodobnie większość wyborców tej partii nie miało pojęcia o istnieniu tej ustawy. Dlatego jej nieprzyjęcie nie powinno przynieść większych szkód samej Platformie.
Przez 13 lat walczył z sądami, żeby – po zmianie płci – mógł jako druga matka zajmować się swoim synem.