Jednoznaczne poparcie Dudy może pomóc prezesowi IPN dotrzeć do tych wyborców PiS – a wciąż tacy są – którzy nie chcieli zadeklarować głosu na Nawrockiego. „Kandydat obywatelski” nie dał rady, więc na ostatnią prostą wbiega już polityk PiS, tylko formalnie bezpartyjny.
Organizowana przez „Super Express” debata okazała się platformą dla promocji radykalnych poglądów Grzegorza Brauna czy Macieja Maciaka. Moderatorzy nie protestowali. Reagowali za to inni kandydaci.
Jeśli obawiam się o rezultat wyborów, to z powodu anachronicznych środków organizacyjnych, którymi dysponuje Platforma Obywatelska. Czyżby Donald Tusk miał węża w kieszeni albo nie rozumiał, że „samo się nie wygra”?
W łódzkiej Hali Expo odbyła się ostatnia konwencja wyborcza Karola Nawrockiego. Sztab kandydata KO planuje wiec w Poznaniu i objazd popularnych kurortów w majówkę.
Jeśli konkretna debata mogła ruszyć sondażami kosztem niektórych uczestników, a także nieobecnych, to pojawia się pytanie dlaczego. Jakie momenty były ważne, zdania, gesty, miny?
Czy polaryzacja, która organizuje polityczną scenę od dwóch dekad, przechodzi właśnie do historii? Między innymi o tym Karolina Lewicka rozmawia z szefem IBRiS Marcinem Dumą.
Nie-Polacy będący w kolejkach za Polakami raczej nie dostaną się do lekarzy, gdyż Polaków przed nimi będzie ciągle przybywać. Na szczęście mogę nie-Polaków pocieszyć.
Cała debata publiczna wygląda dziś trochę jak ta w Końskich – coraz więcej nadawców, dużo emocji, mniej treści. To ostatnie chwile, kiedy rywalizacja wyborcza jest jeszcze choćby w najmniejszym stopniu zabawna.
Stanowski to kandydat paradoks. Realistycznym celem Hołowni jest 8 proc. Głośna marcowa dyskusja o mijance Mentzena z Nawrockim się zakończyła. Sztab Trzaskowskiego musi uważać, żeby nie zrobić kolejnych grubych błędów.
Są podstawy do przewidywania, jaka będzie Polska w zależności od tego, kto wygra wybory: w miarę spokojna lub niespokojna i kłamliwa.