Stan Alabama zdecydował, że Kenneth Eugene Smith zamiast zastrzykiem zostanie uśmiercony gazem azotowym. To pierwsza taka egzekucja na świecie.
Ostatnia wypowiedź premiera Morawieckiego, ale nie tylko ona, to budzenie najgorszych instynktów, afirmowanie filozofii zemsty, podsycanie ksenofobii. Tak wygląda twórczy wkład polityków rządzącej partii w moralny postęp ludzkości.
Wracamy do PRL? Bezwzględne dożywocie zamiast niemożliwej do przywrócenia kary śmierci. Kara do 30 lat więzienia. Zaostrzenie najniższych wymiarów kar i ograniczenie możliwości ich zawieszania, żeby zmusić sądy do surowszego karania. Sejmowa komisja sprawiedliwości raźno pracuje nad projektem ministra Ziobry.
Działacze białoruskich organizacji praw człowieka szacują, że od uzyskania niepodległości w 1991 r. zabito w majestacie prawa ponad 400 osób. Los skazanych za życia i po śmierci objęty jest tajemnicą.
Gubernator stanu Karoliny Południowej podpisał ustawę, która skazanych na karę śmierci zmusza teraz do wyboru sposobu jej wykonania: albo krzesło elektryczne, albo pluton egzekucyjny.
Zabójstwo, którego dopuściła się Amerykanka, rzeczywiście było makabryczne. Ale skazująca ją ława przysięgłych nigdy nie usłyszała pełnej historii.
Po ostatniej masakrze w USA Donald Trump niemal na pewno przywróci wykonywanie kary śmierci. Nie odstraszy potencjalnych morderców, ale przekona wyborców.
29 z 50 stanów USA wykonuje karę śmierci, ale ta na poziomie federalnym była nieformalnie zawieszona od 2003 r. Teraz ma to się zmienić.
Donald Trump ma szansę przejść do historii jako prezydent, który rozpętał wojnę z kobietami. Pierwsza bitwa rozegra się w Ohio.