Elon Musk i Jeff Bezos w jednym się zgadzają – longtermizm to potężna ideologia, która pomoże im uratować ludzkość. A przy okazji usprawiedliwi ich egocentryzm.
Przybywa technologicznych wizjonerów i proroków biznesu, gotowych prowadzić nas ku lepszej przyszłości. Dokąd z nimi zajdziemy?
Statek New Shepard zbudowany przez firmę Blue Orgin należącą do najbogatszego człowieka świata wzniósł się nieco ponad 100 km nad Ziemię, po czym kapsuła z uczestnikami lotu bezpiecznie opadła i osiadła na Ziemi. Brawo.
Właściciel Amazona Jeff Bezos leci w kosmos – już nie tylko metaforycznie, zarabiając kolejne miliardy, ale też dosłownie. Wielu chciałoby, żeby tam pozostał.
Brian Dumaine, dziennikarz i autor książek ekonomicznych, o tym, jak zmieni nasze życie pojawienie się w Polsce koncernu Amazon i czy oprze mu się jakakolwiek konkurencja.
Muzeum Auschwitz zaapelowało do szefa serwisu Jeffa Bezosa, by usunięto z jego oferty publikacje z nazistowską propagandą. Chodzi o książki Juliusa Streichera, współorganizatora pogromów antyżydowskich i wydawcy.
Świat stracił umiar w rozdziale swojego bogactwa? Nic nie szkodzi. Jest przecież jeszcze dobroczynność. Dziś szczególnie w dobrym tonie.
Jego droga od garażowej firmy po giganta e-commerce i branżę kosmiczną to świetny scenariusz na film.
Kosmiczny wyścig długo był zarezerwowany dla supermocarstw. Dziś ścigają się także superbiznesmeni. Być może w 2016 r. okaże się, który z nich wygrał.
W 2012 roku, po siedemnastu latach działalności, Amazon osiągnął sprzedaż w wysokości 61 miliardów dolarów i prawdopodobnie najszybciej ze wszystkich firm handlowych w historii przekroczy granicę 100 miliardów. Cieszy się uwielbieniem wielu klientów i budzi ogromny lęk konkurencji.