Dla Janiny Paradowskiej polityka oznaczała nie tylko brutalną walkę o władzę, spektakl emocji i ambicji. Zawsze szukała w niej głębszego sensu, propaństwowej misji. Była w tym coraz bardziej osamotniona.
Uroczyste otwarcie skweru im. Janiny Paradowskiej, publicystki i dziennikarki „Polityki”, odbyło się w czwartek 2 września o godz. 12.
Kraków był miejscem, do którego zawsze wracała i za którym zawsze tęskniła – mówili dziś w czasie sesji Rady Miasta inicjatorzy wniosku o nadanie skwerowi przy ul. Łobzowskiej patronatu Janiny Paradowskiej.
Janina Paradowska, wieloletnia publicystka „Polityki”, jedna z najwybitniejszych polskich dziennikarek, zmarła 29 czerwca 2016 r. Publikujemy fragment wywiadu biograficznego, w którym opowiadała m.in. o pierwszych latach w naszym tygodniku i o słynnej okładce z tekstem: „Tusku, musisz!”.
Janka wiedziała, że w polityce cnota bez skuteczności znaczy niewiele. Tak mówi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Wybitną publicystkę POLITYKI wspominają koledzy z redakcji, dziennikarze z innych mediów oraz politycy.
Niedługo okaże się, że KOR zakładali premier Szydło i prezydent Duda, tylko pomysł nazwy pozostanie przy Antonim Macierewiczu.
CBA szeroko zarzuciło sieci. Operacja jest polityczna, ma osłabić samorząd, którego PiS nie lubi, bo ceni władzę silnie scentralizowaną.
Na apel prezydenta, aby do szczytu NATO i zakończenia ŚDM ostudzić polityczną gorączkę, odpowiedział prezes Kaczyński, zarzucając opozycji, że broni terrorystów.
Prezydent pojechał na wycieczkę do Włoch. Jedynym uroczystym wydarzeniem 4 czerwca 2016 r. w prezydenckiej siedzibie była prezentacja odzyskanej „Gęsiarki”.