Hasło inteligentny dom robi dziś olbrzymią karierę nie tylko wśród najbogatszych. Już co dziesiąty nowy budynek ma elektroniczne systemy, które sterują ogrzewaniem, bezpieczeństwem czy tworzą efektowne oświetlenie. Prawdziwy myślący dom powinien być jednak nie tylko efektowny, ale i efektywny: oszczędzać energię, czas i pieniądze swych mieszkańców.
Według statystyk to właśnie latem jest najwięcej włamań. Zanim pojedziemy na urlop, warto utrudnić życie złodziejom. Na szczęście producenci drzwi, zamków, alarmów czy zyskujące na popularności firmy ochroniarskie mają coraz bogatszą ofertę. Jak z niej rozsądnie skorzystać?
Co zamożniejsi nabywcy domów i mieszkań domagają się dziś inteligentnych instalacji. Na co mogą liczyć?
Dom może być strażnikiem i partnerem dla swoich lokatorów. Wystarczy go tylko odpowiednio inteligentnie wyposażyć.
Dom powita powracających o zmierzchu mieszkańców światłem: najpierw automatycznie zapalą się lampy przy podjeździe do garażu, później przed drzwiami wejściowymi, następnie w holu. Rolety same zasłonią okna. Światło będzie się zapalało w pokoju, do którego ktoś wejdzie, i gasło tam, gdzie nie będzie potrzebne. Oświetlenie można będzie programować w różnych wersjach, zależnie od tego, czy ogląda się telewizję, czyta książkę, czy przyjmuje gości. Wystarczy przycisnąć odpowiedni klawisz pilota. Ale jest jeden warunek: trzeba mieszkać w inteligentnym budynku.