W wyścigu do Pałacu Prezydenckiego stanęło aż 53 chętnych – to więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Czy mamy do czynienia z siłą demokracji, czy raczej jej kryzysem?
Spośród zgłoszonych kandydatów 11 zostało już zarejestrowanych, a 6 czeka na zatwierdzenie PKW. Czy zobaczymy wszystkich w jednej debacie?
Przedwyborcze sondaże pokazują, że prezydentem Polski zostanie Rafał Trzaskowski. Ale uwaga: jego dwaj główni rywale mogą mieć łącznie nawet 50 proc. poparcia. Najnowsze badania More in Common Polska świetnie pokazują nastroje wyborców kilka tygodni przed głosowaniem.
Radykałowie rosną w siłę, a mainstream przejmuje ich agendę w nadziei, że biorąc tematy, weźmie się przy okazji i głosy. O tym globalnym zjawisku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego przypadku Konfederacji, Karolina Lewicka rozmawia z Rafałem Kalukinem.
Bohaterowie drugiego planu. Także w kampanii.
Skala robi wrażenie. Jeśli doliczyć wizyty Nawrockiego jako prezesa IPN, to kandydat służbowo przemierzył ok. 30 państw na sześciu kontynentach. Ominął tylko Antarktydę.
Oprócz Nawrockiego, Mentzen, Stanowski, Jakubiak, Braun – prawicowi kandydaci już liczbowo zdominowali prezydencką stawkę, a nie można wykluczyć, że zgłoszą się kolejni. Co to oznacza dla politycznej sceny?
Polscy uczniowie chcą rozmawiać o bieżącej polityce. Joanna Cieśla pyta dr Agnieszkę Jankowiak-Maik, Babkę od histy (i od wosu!), jak prowadzić te rozmowy z sensem i bez nerwów.
Grzegorz Braun startuje w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury nie wejdzie, ale zaszkodzi Mentzenowi.
12 nieoficjalnych kandydatów, 120 dni do wyborów, rozłamy na lewo i prawo. Kampania wystartowała i nie bierze jeńców. Politycy ruszają w trasę, a na jej szlaku pojawiają się zaskakujące postaci. Świątek, Pudzian, Zenek, kard. Ryś, Szmydt. A to dopiero początek.