Autor wykonał ponad 3 tys. zdjęć powstańczej stolicy, do dziś zachowała się połowa z nich.
Każdemu zdarza się utknąć, poczuć życiową stagnację. Ale nie istnieje tak uciążliwa myśl, od której nie dałoby się uciec, spacerując. Dobrze też zabrać ze sobą aparat fotograficzny, choćby w smartfonie.
Rozmowa z autorką projektu „Romni” Katarzyną Piechowicz, która od kilku lat dokumentuje życie romskich kobiet w jednej z dzielnic Zabrza.
Ta wystawa skazana jest na frekwencyjny sukces, opowiada bowiem nie tylko o rzeczach ciekawych, ale też takich, które w każdym z nas (no, może poza najmłodszym pokoleniem utrwalającym pamięć w internetowych chmurach) trącają strunę emocji, wspomnień, skojarzeń.
Sto lat historii i emocji zawartych w fotoalbumach na wystawie w Muzeum Warszawy.
Od portretu trumiennego do selfie z wakacji. O zawartości polskich albumów fotograficznych opowiada prof. Błażej Brzostek.
Obrazy wygenerowane za pomocą sztucznej inteligencji zalewają internet.
Wystawę można oglądać w Muzeum Fotografii w Krakowie do 28 stycznia 2024 w MuFo Rakowicka.
Rafał Milach, jedyny Polak w prestiżowej agencji Magnum Photo, opowiada o tym, jak fotografując Białoruś, lepiej zrozumiał dzisiejszą Polskę oraz o tym, że nie wszyscy jesteśmy fotografami.
Najpierw stała się sławna dzięki fotografowaniu. A później także dzięki protestowaniu. Na ekrany kin wchodzi doskonały film dokumentalny o artystce nieprzeciętnej – Nan Goldin.