Zawsze, gdy staję przed kamerą, towarzyszą mi napięcie i niepewność – mówi Hugh Grant. Horror „Heretic” z jego główną rolą trafi 22 listopada do polskich kin.
Scenariusz mi się nie układał, utknąłem w martwym punkcie, gdy nagle wyskoczyła reklama: „Wycieczka do Auschwitz z obiadem” – opowiada Jesse Eisenberg, aktor i reżyser, autor filmu „Prawdziwy ból” o poszukiwaniu rodzinnych korzeni.
Głośne „Konklawe” wchodzi właśnie na ekrany. Rozmawiamy z Jackiem Komanem, polsko-australijskim aktorem, który wciela się w rolę przyjaciela zmarłego papieża, mocno przeżywającego jego nagłą śmierć.
Jesień to doskonały czas, żeby spędzić parę godzin z kinem grozy. A okazji będzie całkiem dużo.
Skąd się wziął Yorgos Lanthimos, wielki prowokator współczesnego kina, i dlaczego tak bardzo drażni się ze swoimi widzami?
Po co ponownie wprowadzać dobrze znane klasyki filmowe na ekrany kin? I skąd w repertuarze znów Coppola albo Żuławski?
45 lat po premierze „Obcy” Ridleya Scotta pozostaje jednym z najbardziej inspirujących filmów science fiction w historii kina. Inspiruje też swoich twórców do kolejnych kontynuacji. Najnowsza, „Obcy: Romulus”, wchodzi właśnie na ekrany kin.
Już prawie 200 lat jest bohaterem masowej wyobraźni. Skąd ta fascynacja i niegasnąca popularność Edmonda Dantèsa vel hrabiego Monte Christo?
„Top Gun” na lotnisku? „Szczęki” na basenie? A może „Amadeusz” z towarzyszeniem orkiestry i chóru? Widzowie szukają w kinie wrażeń, które wykraczają poza tradycyjny seans, choć to wciąż rozrywka dla nielicznych.
Lipiec we Wrocławiu jak zawsze oznacza długie godziny spędzone w salach kinowych i jeszcze dłuższe rozmowy, dyskusje, spory. 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty czas zacząć.