Prezes zapowiedział audyt, ale zaprzecza, że firma nie rozliczyła – jak twierdzi część wydawców – nawet 50 proc. transakcji.
O e-bookach, książkach i poziomie czytelnictwa w Polsce opowiada Paweł Waszczyk, szef Biblioteki Analiz.
Zdarzało wam się przerwać czytanie ważnej książki po trzech stronach? Do niedawna byliście bezkarni. Aż pojawiły się narzędzia, które rejestrują i monitorują nasze sposoby lektury.
Czy zachodnia kultura literacka przetrwa, zagrożona przez internetową kleptomanię, wyklejankę z zapożyczeń?
E-booki, książki w wersjach elektronicznych, biją rekordy sprzedaży. Ale aby zostać e-czytelnikiem trzeba mieć sporo zapału, wiedzy i cierpliwości
Amazon, największy na świecie internetowy sklep i księgarnia zarazem, rozpoczął ofensywę. Także w Polsce można już zamówić Kindle 2, czytnik elektronicznych książek. Dla kogo to dobra wiadomość, a dla kogo zła?
W porze wakacyjnych podróży wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu, zapraszamy na wyprawę do bibliotek cyfrowych.
Uśmiercanie książki i druku to ulubione zajęcie przeciwników nowych technologii. Tymczasem ani powstanie komputera osobistego, ani rozwój multimediów, ani obecnie Internetu nie stwarzają w najbliższej przyszłości zagrożenia dla papierowych lektur. Internauci czytają więcej, w najbardziej skomputeryzowanych krajach drukuje się rekordowe liczby tytułów. Stephen King, uznana fabryka papierowych bestsellerów, zdecydował się zaistnieć elektronicznie i ostatnie swe dzieła sprzedaje wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Internetu, odnosząc oszałamiający sukces.
Dyskusje humanistów na temat przyszłości książek zaczynają przypominać dialogi z filmu „Matrix”. Ekstremiści prorokują, że niedługo znikną tradycyjne tomy w twardej oprawie, bo literatura będzie istnieć tylko w postaci cyfrowej. Znikną wydawnictwa, księgarnie i biblioteki. Być może nawet w przyszłości pisarzy zastąpią specjalne programy komputerowe.
Amerykański pisarz Stephen King, autor kilkunastu bestsellerów, wydał książkę, której nie można wziąć do ręki ani przekartkować. „Riding the Bullet” jest to – jak mówi twórca – „historia o duchach w wielkim stylu”. Historię o duchach można czytać tylko na monitorze komputera.