Zachód bardzo wierzy w sieciocentryczne, skomputeryzowane pole walki. Niewątpliwie jest to niesamowita pomoc dla dowódców, którzy mają lepsze rozeznanie w sytuacji. Czy Ukrainie pomogłoby wprowadzenie takiego systemu?
Kreml próbuje przykryć porażki na ukraińskim froncie propagandą sukcesu, coraz częściej sięga też po argumenty mesjanistyczne. I ma na to wszystko zupełnie absurdalne dowody. Jak daleko się jeszcze posunie?
Grozi światu wojną jądrową i obrzuca wyzwiskami zagranicznych polityków. Co się stało z Dmitrijem Miedwiediewem, kiedyś nadzieją liberalnej Rosji?
Sergei Guriev, profesor ekonomii, były doradca prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa i były główny ekonomista EBOiR, o tym, co może czekać Putina i Rosję pod jego dyktatorskimi rządami.
Władimir Putin zabezpiecza siebie i swoje najbliższe otoczenie. Zgodnie z nowymi przepisami w razie ustąpienia z urzędu będzie dożywotnio nietykalny.
Władimir Putin zapowiedział zmiany w konstytucji, więc sytuacja musiała nabrać tempa. Dotychczasowy premier ma dostać nowe stanowisko.
Oglądanie wieczoru wyborczego w rosyjskiej telewizji ma swój smaczek. Wszystko jak w innych telewizjach, ale jednak inaczej. Wybrałem telewizję RTR Planeta, bo tylko taką mam w mojej ofercie satelitarnej.
W marcu 2012 r. Władimir Putin znowu zostanie – po czterech latach przerwy – prezydentem Rosji. Ma więc szansę na jeszcze dwie sześcioletnie kadencje – aż do 2024 r.!
Skąd zdziwienie? Wszyscy wiedzieli, że to Władimir Putin rządzi Rosją, a mimo to mają pretensję do Dmitrija Miedwiediewa, że nie wysunął swojej kandydatury w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Wszyscy się tego spodziewali, ale nie w takiej formie. Na sobotnim zjeździe Jednej Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał partię, by na kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich namaściła Władimira Putina.