Nowe władze Zakopanego obiecują, że dadzą odpór deweloperom i podejmą walkę z powszechnym przekonaniem, że w stolicy Tatr prawo budowlane nie obowiązuje. Ale co one mogą?
Z tańszych kredytów mieliby skorzystać tylko kupujący lokale na rynku wtórnym – to najnowszy pomysł ministra z PSL, który już skrytykowała jego koleżanka z Polski 2050. Po raz kolejny spór o dopłaty do rat może zablokować cały rządowy program mieszkaniowy.
Politycy chcą zmusić deweloperów, żeby w ogłoszeniach podawali ceny mieszkań. Ukrywanie cen stało się nagminną praktyką. To nowy etap rozgrywek na rynku nieruchomości.
Mieszkańcy zastanawiają się, gdzie się podziała misja Kościoła, który głodnych każe nakarmić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć.
Rząd powoła członka niekonstytucyjnej RMN; ceny prądu zamrożone; deweloperzy trzymają stawki; Nowacka zaostrzy przepisy o frekwencji; to już pewne: smog zwiększa ryzyko astmy.
Na rynku nieruchomości coraz mniej kupujących, ale ceny nie chcą spadać. Przynajmniej te w ogłoszeniach i reklamach, bo w rzeczywistości część deweloperów i właścicieli jest już gotowych na negocjacje.
W środę rano Wirtualna Polska ujawniła, że wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak z PSL prowadził kancelarię notarialną, która od lat współpracowała z deweloperami. Kilka godzin później polityk złożył rezygnację ze stanowiska.
Szymon Hołownia zapowiedział, że Polska 2050 nie poprze ustawy, nad którą teoretycznie wciąż pracuje resort kierowany przez Krzysztofa Paszyka z... PSL. Czy deweloperzy znów ograniczą inwestycje, by nie dopuścić do spadku cen?
Biznes deweloperski kręci się jak nigdy. Im więcej branża zarabia, tym większą niechęcią jest otoczona. Po pożarze hali targowej w Warszawie to właśnie deweloperów oskarżano w internecie o „robienie miejsca” pod nowe inwestycje.
Przegoniliśmy Europę, w Polsce mieszkania drożeją najszybciej. Jednym z głównych powodów ma być brak działek budowlanych. To nieprawda. W Wiedniu mieszka o wiele więcej ludzi, a miasto zajmuje ledwie połowę powierzchni Warszawy.