Potencjał rynku nieruchomości premium w Polsce jest znacznie większy, niż zakładaliśmy – mówi prezes NOHO Investment Rafał Kula.
Metropolia, którą na mapie świata umiejscowił covid-19, stała się jednym z najwyższych miast globu. Mało kto ma tego świadomość.
Przedstawiamy pięć realizacji, które trafiły do finału XIV edycji Nagrody Architektonicznej „Polityki”. Tegoroczne nominacje jak zwykle sporo dzieli: skala inwestycji, przeznaczenie, to, w jaki sposób wchodzą w dialog z otoczeniem, walory urbanistyczne. Ale jest też chyba coś wspólnego.
Wrocławska wystawa w Muzeum Architektury poświęcona laureatom Mies van der Rohe Awards udowadnia, że architektura nadal potrafi zaskakiwać i czarować.
To od Bydgoszczy inne polskie miasta mogą się uczyć, jak żyć w zgodzie z rzeką. W ostatnim ćwierćwieczu miasto zrewitalizowało tereny położone nad Brdą. Podczas spaceru z Robertem Koniecznym odkrywamy kultowe już przestrzenie publiczne nad wodą.
Dizajn dla kataklizmów to nie nowe, za to coraz bardziej chodliwe hasło w świecie projektantów. I coraz trudniej odróżnić buble od propozycji, które naprawdę mogą przyczynić się do ratowania życia.
Bohaterem głośnego filmu „Brutalista” jest architekt. W tytule chodzi o styl, w którym projektował. Postać jest fikcyjna, ale brutalizm w realny sposób odcisnął w XX w. piętno na wizerunku wielu miast na świecie.
Wśród obiektów wytypowanych przez słynny magazyn „Dezeen” znalazły się m.in. najwyższy drapacz chmur, skocznia narciarska oraz... szkoła podstawowa.
Młoda chińska metropolia pod względem liczby wieżowców prześcignęła już Nowy Jork. Zagrażają jej jednak zmiany klimatu.
Nowy rok upłynie pod znakiem otwarć nowoczesnych muzealnych gmachów. Niektóre z nich na dobre mogą zmienić oblicza całych miast.