Ostatnie wybory w Urugwaju i lokalne w Brazylii oraz Chile ożywiły spór o przymus głosowania. Czy zmuszanie obywateli do wyboru uratuje demokrację?
Objęcie prezydentury Meksyku przez pierwszą kobietę, Claudię Sheinbaum, ilustruje południowoamerykański paradoks, że polityka o epokę wyprzedza kulturę.
Lider Argentyny jest pierwszym przywódcą, z którym prezydent elekt spotkał się po wyborach. To dowód, że wzrośnie rola Ameryki Łacińskiej w polityce zagranicznej USA. I ważny sygnał dla Europy.
Opowieść o rewolucji pióra Artura Domosławskiego niesie uniwersalne przesłanie – przywraca nadzieję, że nie wszystko stracone, że inny świat jest nie tylko pożądany, ale i możliwy.
Prokuratura federalna w Buenos Aires wszczęła postępowanie wobec przywódców latynoamerykańskiego oddziału Opus Dei. W latach 1983–2015 mieli zmusić 44 kobiety do pracy i stosować wobec nich przemoc.
Przedstawiamy fragment nowej książki o Ameryce Łacińskiej pisarza i naszego reportera Artura Domosławskiego „Rewolucja nie ma końca”.
W ubiegłym tygodniu z Moskwy popłynęły słowa oburzenia z powodu obecności na ukraińskim froncie brytyjskich i francuskich żołnierzy. Dla Rosji to równoznaczne z udziałem w wojnie – choć jej obywatele robią to samo w wielu miejscach na świecie i nikt o wojnie nie mówi.
Po ośmiu tygodniach od objęcia władzy Javier Milei tłumaczy obywatelom, że najpierw musi być w kraju gorzej, żeby potem było lepiej.
Dziedzic wielkiej bananowej fortuny Daniel Noboa będzie zarządzać bananowym krajem. Ekwadorskie owoce skrywają niejedną mroczną historię.
Centroprawicowy kandydat na prezydenta Ekwadoru Fernando Villavicencio wychodził właśnie z mityngu wyborczego, gdy dosięgły go kule zamachowców. Zginął na miejscu.