Narodziny polskiej gospodarki rynkowej u progu lat 90. to jedna z najbardziej zmitologizowanych i politycznie zafałszowanych kart naszej historii.
O największym buncie w polskich więzieniach w 1989 r., starciach, ofiarach i bimbrze opowiada historyk dr Jarosław Chadaś.
Rozmowa z Katarzyną Jasiołek, znawczynią polskiego wzornictwa, o tym, jak przez dekady Polacy nie mogli się zdecydować, czy wygląd jest ważny czy nie.
Dlaczego życie osób LGBT+ w PRL było mniej ukryte, niż mogłoby się wydawać? O codzienności osób nieheteronormatywnych w Polsce Ludowej Marcin Zaremba rozmawia z dr. Jędrzejem Bursztą i prof. Agnieszką Kościańską z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zapachy kształtują nasze doświadczenie świata, ale jak badać je w historii? O panoramie woni Polski Ludowej i ich kulturowym znaczeniu Marcin Zaremba rozmawia z prof. Błażejem Brzostkiem.
W okresie PRL – jak i wcześniej – Polacy byli narodem migrantów. Jedni byli przez państwo wypędzani, inni o wyjeździe marzyli.
Oficer wywiadu wojskowego Włodzimierz Barankiewicz uciekł za „żelazną kurtynę” w 1961 r. Jego syn Jacek, który został w Polsce, bada dokumenty i po latach odkrywa historię ojca.
O rewolucji seksualnej w Polsce Ludowej opowiada Anna Dobrowolska, autorka książki „Nie tylko Chałupy. Naturyzm w PRL”.
O początkach polskiej rewolucji seksualnej opowiada dr Anna Dobrowolska, autorka wydanej właśnie książki „Nie tylko Chałupy. Naturyzm w PRL”.
Panek napisał historię przegranych.