Nowy Kore-eda, pierwsza trasa Beatlesów (na ekranie) i ekscentryczna gwiazda w duecie z 11-letnią raperką.
Najnowszy film Clinta Eastwooda, powrót ulubieńców młodszych i starszych widzów. I dwóch znakomitych polskich zespołów sceny metalowej.
Pierwszy sezon był dziełem desperata, drugi – człowieka spełnionego. To pęknięcie odciska się w fabule. Zwycięzca nie potrafi cieszyć się zwycięstwem i kasą, bo ciągnie się za nim wspomnienie okropności, w których brał udział.
Polskie i światowe superprodukcje, wystawy i koncerty, serialowe hity. Co jeszcze nas czeka? Będzie się działo.
Bardzo udany serial Netflixa na podstawie „Stu lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza przypomina o boomie na literaturę iberoamerykańską. Dotarł do Polski najpóźniej, ale trwał najdłużej i wpłynął na rodzimą literaturę.
Humor jest nierówny a realizacja na przeciętnym telewizyjnym poziomie.
Mityczni herosi powracają niezmiennie od blisko trzech tysięcy lat – dziś także w powieściach, filmach, a ostatnio również w serialach. Skąd ta nieśmiertelność? Odpowiadają dr hab. Tomasz Mojsik i dr Maciej Paprocki.
Rozmawiamy o serialu „Cały ten rap” – czy aby na pewno cały i czy to dokładnie taki rap, jaki chcielibyśmy zobaczyć na ekranie?
Do serwisów streamingowych w pandemii uciekła gigantyczna widownia. Teraz jednak coraz bardziej przypominają starą telewizję, dla której miały być alternatywą. Włącznie z emisją reklam.
Sadystyczni mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, brutalne mordy i gwałty, a wszystko schematyczne, pokazane w dosłowny sposób i jeszcze wyjaśnione.