Według utrwalonej tradycji pop-art miał jednego króla. To Andy Warhol. Wystawa Roya Lichtensteina w wiedeńskiej Albertinie kusi jednak, by postawić zgoła heretyckie pytanie: a może to jemu należał się tron?
W Poznaniu otwiera się duża wystawa zdjęć Davida LaChapelle’a. Artysty, który tak zagiął czasoprzestrzeń sztuki, że udało mu się spiąć kicz z artyzmem.
Wpływ, jaki Andy Warhol wywarł na światową sztukę, modę czy design, pozostaje olbrzymi.
Andy Warhol nie podejrzewał, że zostanie bohaterem łemkowskiej opery, która z kolei będzie częścią polskiego filmu o artyście.
Na tę właśnie wystawę trafi prawdopodobnie wielu widzów, którzy na co dzień szerokim łukiem omijają muzea i galerie sztuki współczesnej.
Allen Ginsberg, Andy Warhol czy Lou Reed – tuzy nowojorskiej bohemy XX w. – oni wszyscy wiedzieli, że najlepszą gościnę znajdą w Polskim Domu Narodowym.
Czy pomalowany przez artystę samochód staje się dziełem sztuki? Autorzy wystawy pokazującej wizje BMW autorstwa Warhola, Lichtensteina i innych uważają, że i owszem.
Wystawa Łodzi Kaliskiej Instrukcja psucia sztuki w hołdzie Andy Warholowi dla pieniędzy w stołecznej galerii Program, otwarta do 31 grudnia 2007
Minimaliści na tegorocznym festiwalu muzycznym 'Sacrum Profanum', czyli próba zanurzenia w błogim bezczasie.