Był gwiazdą seriali, zanim przyszła współczesna wielka moda na seriale. A przede wszystkim gwiazdą polskiej prasy kolorowej, zanim stała się naprawdę kolorowa.
Jak festiwal się zmieniał, dlaczego ani Berlin, ani Wenecja nie mogą się z nim równać i na czym polega magia La Croisette.
Szczyt popularności przeżył w latach 90., ale nie chciał się zgodzić na aktorską emeryturę. O jego trudnym charakterze mówiono w Hollywood otwarcie.
Nie żyje Val Kilmer; Kamiński i Wąsik stracili immunitety europosłów; Donald Tusk przesunął termin marszu; Trump rusza na wojnę handlową; rok bez prac domowych.
„Has. Kroniki wyobraźni” to przegląd dzieł wybitnego reżysera z okazji 100. rocznicy jego urodzin. I dobra okazja, by przypomnieć sobie tę twórczość – lub nadrobić zaległości.
Zmarły w wieku 90 lat Chamberlain był wszechstronnym, utalentowanym aktorem. Nawet wtedy, gdy zdarzało mu się rozmieniać talent na drobne.
Już nie ma Polski. Przynajmniej takiej, o jakiej myśli PiS. Nie robimy wszystkiego dla ojczyzny – mówi Jan Englert, aktor i reżyser, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Narodowego.
„Dojrzewanie” – w pewnym sensie nieoczekiwanie dla twórców i Netflixa – okazało się wielkim przebojem, o którym widzowie chcą dyskutować. Co odnaleźliśmy w tej opowieści?
Prowadzę normalne skromne życie, jeżdżę tramwajami, metrem, rowerem. Sama robię zakupy, sprzątam w domu. Ale ludzie mają zupełnie inne wyobrażenie na ten temat – mówi aktorka Sandra Drzymalska, laureatka Paszportu Czytelników POLITYKI.
Choć nie wróżono mu oszałamiającej kariery, Gene Hackman stał się twarzą nowego Hollywood i jednym z najwyżej cenionych aktorów na świecie.