Rozmowa z Adamem Nergalem Darskim o kampanii wspierającej osoby pozwane za obrazę uczuć religijnych i procesach, które jemu samemu wytoczono.
Duże wrażenie robią kompozycje, a do tego diabeł i śmierć w każdym tekście – do dobrej sprzedaży powinno wystarczyć.
Rozmowa z Adamem Nergalem Darskim o przekraczaniu granic i o tym, jak metalowa grupa Behemoth pracuje na obraz Polski w świecie.
Podstawowym problemem przy tego typu sprawach jest to, że przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest ścigane z oskarżenia publicznego, a nie prywatnego. To bardzo sprzyja doznawaniu obraz.
Nergal gra w komedii Machulskiego, zespół Metallica podbija kina, a prawicowi senatorzy przyznają się do fascynacji metalem. Ta ekstremalna subkultura nigdy nie była tak powszechna.
Wywiad rzeka z Adamem Nergalem Darskim „Spowiedź heretyka” jest żarliwym atakiem na prasę brukową, portale plotkarskie i te wszystkie media, które zarabiają, publikując prywatne informacje i zdjęcia na jego temat. To zrozumiałe, albowiem autor chce to robić sam.
Wolność słowa czy ochrona uczuć religijnych? Sąd Najwyższy, do którego wpłynęło pytanie prawne w związku ze sprawą Nergala, w zasadzie uchylił się od odpowiedzi, nie przyznając prymatu żadnej z tych wartości.
Wrażliwość religijna to materia nader osobista. Dlatego ryzykowne jest oddawanie jej pod ocenę sądu. Nawet najwyższego.
Adwokat piosenkarki Dody zapowiada apelację od wyroku mokotowskiego sądu, który skazał ja na karę grzywny 5 tys. zł. za obrazę uczuć religijnych.