Świat

Chińskie maski

CHINY: Krajobraz po walce

Teraz Chińczycy zaczęli już wychodzić z domów. Szanghaj, 18 marca. Teraz Chińczycy zaczęli już wychodzić z domów. Szanghaj, 18 marca. Aly Song/Reuters / Forum
Pekin twierdzi, że pokonał koronawirusa. Teraz oferuje pomoc Zachodowi, któremu się nie udaje. Ale w zamian oczekuje szacunku.
Handlowcy w chińskim Kunmingu pracują bez przerwy, ale w maskach i z zabezpieczonymi folią komputerami.Reuters/Forum Handlowcy w chińskim Kunmingu pracują bez przerwy, ale w maskach i z zabezpieczonymi folią komputerami.

Na ostatnie dni marca zwołano nadzwyczajny szczyt G20, grupy skupiającej dwudziestkę czołowych gospodarek świata. Powód ekstraordynaryjnych obrad i temat wiodący łatwo odgadnąć. Nowością jest zarówno forma spotkania – przywódcy będą dyskutować zdalnie, jak i główny prelegent. W tej roli, bodaj pierwszy raz, występują Chiny. Skoro właśnie pokonują koronawirusa, gdy tylu nie daje mu rady, to zdaje się, że powinny być słuchane uważniej niż wcześniej. W połowie marca były dni, gdy Chińczycy przestali notować przypadki krajowych zachorowań.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Chińskie maski"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020