Świat

Jak się dostać do jabłka

Prywatność ponad wszystko – twierdzi szef Apple Tim Cook. Prywatność ponad wszystko – twierdzi szef Apple Tim Cook. materiały prasowe

Prywatność ponad wszystko – twierdzi szef Apple Tim Cook w otwartym liście, opublikowanym w zeszłym tygodniu. To reakcja na wyrok sądu federalnego, który nakazał technologicznemu gigantowi współpracę z FBI w dostaniu się do pewnego ważnego iPhone’a. Należał on do jednego z terrorystów, którzy w grudniu w San Bernardino w Kalifornii zabili 16 osób. FBI ma zapewne rację, że w tym telefonie mogą być ważne informacje. Ale Apple też ma swoje racje. W tego typu iPhone’ach firma wprowadziła bowiem system kodowania, który przy dziesiątym błędnym wprowadzeniu PIN kasuje całą zawartość telefonu.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020