Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Jarosław Wałęsa w radiu RMF: „Ojciec czuje się tak zaszczuty, że nawet rozmawiając ze mną, próbuje się tłumaczyć, jakby to robił z obcym człowiekiem. (…) On chce o tym rozmawiać, a ja tłumaczę, że nie musi się tłumaczyć w domu rodzinnym ze swoich decyzji z tamtych dni”.

Wicemarszałek Sejmu Adam Bielan doskonale reprezentuje mentalność nowej władzy („Rzeczpospolita”): „Wystarczy prześledzić powiązania towarzyskie i zawodowe autorów materiałów w mediach [zachodnich], żeby wiedzieć, kto organizuje tę szkodliwą kampanię przeciwko Polsce. (…) wystarczy choćby prześledzić informacje publikowane w internecie przez rozczarowanych rządami pana Kijowskiego lokalnych działaczy, żeby nie mieć złudzeń co do politycznych ambicji liderów KOD”. Wystarczy.

Wicepremier Piotr Gliński nie ma sobie równych („Rzeczpospolita”): „Apeluję, żeby odczarować szkołę o. Rydzyka. Tam jest bardzo fajna młodzież, która jest młodzieżą formacyjną, która myśli o wartościach, a jednocześnie jest młodzieżą pełną życia, nastawioną pozytywnie do technologii, do świata współczesnego. Tam jest przyszłość Polski”.

Minister edukacji Anna Zalewska też wie, jak odwrócić kota ogonem („Tygodnik Solidarność”): „rząd jest przeciwny wyprowadzaniu religii ze szkół i niepłaceniu za religię. Jest to po pierwsze niezgodne z konstytucją, która mówi o wolności rodzica w wychowaniu i kształtowaniu światopoglądu własnego dziecka. Po drugie, to niezgodne z kodeksem pracy, bo każdy nauczyciel, a katecheta jest nauczycielem, za swoją pracę musi otrzymać zapłatę”.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Felietony; s. 106
Reklama