Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Cotygodniowe ćwiczenia z wolności słowa bez granic w wydaniu Rafała A. Ziemkiewicza, który w „Gazecie Polskiej” wylicza, czym ludzie już nie mają siły być oburzeni: „ani polityczną prostytutką, aktualnie obsługującą byłego prezydenta Kwaśniewskiego, która nie czekając, aż opadnie smród po »związkach partnerskich«, już zaczyna kampanię o »obniżenie progu legalności seksu« do trzynastu lat. Pedofile, jak pokazało śledztwo w Belgii, tworzą mafie bardzo wpływowe, więc Europa Plus zyskuje sobie w ten sposób możnych sponsorów”. Tytuł felietonu „Brudy wiosenne”.

Zupełnie nowatorska formuła językowa w oficjalnym oświadczeniu abp. Sławoja Leszka Głódzia po oskarżeniach, jakie wysunął wobec niego tygodnik „Wprost”: „Trudno zaprzeczyć, że sprawa dotyczy mnie osobiście. Zostałem przesadnie pomówiony i to w sposób, który nie odpowiada relacjom wewnątrzkościelnym”. Najwyraźniej dotychczas arcybiskup był pomawiany tylko nieprzesadnie i to w sposób odpowiadający relacjom wewnątrzkościelnym. Przykładów jednak nie podał.

Prezes TVP Juliusz Braun wyjaśnia w „Rzeczpospolitej”, dlaczego jego firma ma taki, a nie inny stan finansów, i przy okazji przypomina: „Łącznie udziały programów TVP w krajowej widowni są wyższe niż udziały, jakie utrzymują w swych krajach publiczni nadawcy w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii, choć to ARD i BBC zatrudniają kilkakrotnie więcej pracowników i dysponują miliardami euro ze środków publicznych. ARD otrzymuje z abonamentu stukrotnie (!!!) więcej pieniędzy niż TVP”.

Prof.

Polityka 14.2013 (2902) z dnia 02.04.2013; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama