Aneta Kyzioł
Aneta Kyzioł
Andrzej Sapkowski nie odkładał pióra i po dekadzie wydawniczego milczenia publikuje nową powieść o wiedźminie Geralcie. Zapowiada też, że „Rozdroże kruków” to nie jest jego ostatnie słowo.
Międzygórze, nazywane Małą Szwajcarią i architektoniczną perłą Sudetów, to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Warto go odwiedzić szczególnie teraz, gdy okoliczni mieszkańcy próbują podnieść się po klęsce powodzi.
Czy Karol Nawrocki to ostatnie słowo partii Kaczyńskiego w sprawie prezydentury, czy tylko pierwsza zagrywka? Zdecydują grudniowe i styczniowe sondaże.
Orły odlecą, wilki i rysie wyemigrują, ocieplenie klimatu ominie Zakopane, a polscy alpejczycy zadziwią świat. To właśnie zakłada projekt przywrócenia Nosala narciarstwu zjazdowemu.
Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego od początku roku czekają na wypłatę podwyżek. Blokuje je Prawda, maleńki związek zawodowy założony przez portiera.
Państwo w żaden sposób nie pomaga w opiece nad starymi niedołężnymi rodzicami. Polki – bo najczęściej to kobiety się nimi zajmują – zostają ze wszystkim same. Oto dramatyczna historia jednej z wielu.
Pomysł na nowe kadry w policji jest taki, żeby sięgnąć po emerytów. To i inne równie przewrotne rozwiązania mają wypełnić największą dziurę kadrową w historii tej formacji. Jeśli się nie uda, włoski strajk policjantów sparaliżuje państwo.
W ostatnich miesiącach cudem udało się uniknąć kilku katastrof kolejowych. Maszyniści jeżdżą bez właściwego nadzoru, a prace nad zapewniającym bezpieczeństwo automatycznym systemem kontroli ruchu stanęły. I mogą już nie ruszyć.
Limerencja przypomina uzależnienie: może chwilowo uskrzydlić, ale kończy się rozpaczą i złamanym sercem. W jej sidła coraz częściej wpadają też dorośli ludzie.
Poszukiwanie skarbów z przeszłości stało się patriotyczną odmianą grzybobrania. Polskie państwo sprzyja, archeolodzy załamują ręce.