Muzyka

Okolice intymne

Recenzja słuchowiska: (Nie) mówmy o seksie

materiały prasowe
Fundacja Sexedpl, której założycielką jest modelka Anja Rubik, od siedmiu lat robi to, co powinno robić polskie państwo, ale uparcie nie robi – czyli zapewniać opartą na rzetelnej wiedzy edukację zdrowia seksualnego.

Do tych działań dochodzi seria sześciu słuchowisk „(Nie) mówmy o seksie”, zrealizowanych wspólnie z aplikacją streamingową Storytel. Zmieniają się konwencje, od komedii romantycznej po historie obyczajowe, czasem z surrealistycznym twistem, czasem z psychologicznym zacięciem. Akcja dzieje się w korporacjach, mieszkaniach, na wakacjach, na zjazdach absolwentów czy seksrandkach. Bohaterami są młodzi rodzice szukający powrotu do dawnej intymności, ludzie sukcesu, którzy z trudem przyznają, że w łóżku nie wszystko wychodzi im tak, jak by chcieli, przyjaciele, którzy uświadamiają sobie, że łączy ich coś więcej, czy pewna odważna 80-latka. Autorzy opowiadań – Wit Szostak, Dominika Słowik, Grzegorz Uzdański, Magdalena Salik, Agnieszka Jelonek i Marta Guzowska – poruszają ważne tematy (trudności w komunikacji pragnień, doznań, uczuć, brak orgazmu, uzależnienie od porno, seksualność starszych osób), jednocześnie tworząc bohaterów i bohaterki, w których nietrudno się rozpoznać. Obsada złożona z popularnych aktorek i aktorów, na czele z Łukaszem Simlatem, Martą Lipińską, Sandrą Drzymalską, Maciejem Musiałem czy wschodzącą gwiazdą Sebastianem Delą, ma pomóc dotrzeć do szerokiej widowni. Warto dać szansę.

(Nie) mówmy o seksie, Storytel

Polityka 21.2024 (3464) z dnia 14.05.2024; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Okolice intymne"
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Kulisy wielkiej afery w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W kinach tego nie pokażą

Miało być jak u Pana Boga za piecem, ale przyszedł komornik – oto kulisy batalii w środowisku polskich filmowców o wpływy, pieniądze i zdjęcie z fotela prezesa Jacka Bromskiego.

Violetta Krasnowska
03.07.2024
Reklama