Muzyka

Równowaga

Recenzja płyty: Hey, "Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan"

Polityka
Nie powinien słuchać tej płyty od końca, kto nie jest przygotowany na wstrząsy. Bo finał jest wyjątkowo przewrotny i zaskakujący.

Hey, Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan, SuperSam

Jako wokalistka i autorka tekstu pojawia się w nim Gaba Kulka. Poza tym incydentem grupa Hey – już na etapie dziesiątej studyjnej płyty – zmienia się jak zwykle subtelnie. Instrumentalistom, choć świetnie dopracowali utwory łączące gitarowe i elektroniczne wątki, trudno przyćmić osobowość Katarzyny Nosowskiej jako wokalistki i autorki. Ale uroki kompozycji łatwiej docenić po kilku przesłuchaniach płyty. Zresztą im bardziej nakładają się na siebie działania Hey i solowa kariera liderki, tym większe uznanie budzi postawa zespołu, który w stabilnym, rzadko zmieniającym się składzie przetrwał 20 lat i nie zamienił w skamielinę. O wewnętrznej równowadze świadczy też wybór producenta (ponownie Marcin Bors) i dodanie kilku bardzo atrakcyjnych piosenek do i tak już pokaźnej kolekcji przebojów. Rozpocząć więc można od siódemki – prostolinijnego i emocjonalnego „Wilk vs. Kot”, z pewnością jednego z najlepszych polskich utworów w tym roku.

Polityka 45.2012 (2882) z dnia 07.11.2012; Afisz. Premiery; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Równowaga"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Świat

Dlaczego Kamala Harris przegrała i czego Demokraci nie rozumieją. Pięć punktów

Bez przesady można stwierdzić, że kluczowy moment tej kampanii wydarzył się dwa lata temu, kiedy Joe Biden zdecydował się zawalczyć o reelekcję. Czy Kamala Harris w ogóle miała szansę wygrać z Donaldem Trumpem?

Mateusz Mazzini
07.11.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną