Gry wideo
10 najlepszych gier roku według „Polityki”. Jedna z nich doprowadziła Rosjan do furii
10. Sons of the Forest, Endnight Games. Kolejna część gry „The Forest” (2018 r.), będącej symulacją walki o przetrwanie w niebezpiecznym, przerażającym środowisku. Trzeba stworzyć lub zdobyć broń, pożywienie, rozpalić ognisko, zbudować schronienie przed zmrokiem. Adrenalina, walka z czasem, tajemnice, groza, ekscytacje.
9. Hades II, Supergiant Games. Powrót do świata podziemi i intryg olimpijskich bogów, przez który, tak jak w grze „Hades” (2020 r.), trzeba się przebijać z bronią w ręku i magią w zanadrzu. Przygoda równie dynamiczna i zajmująca.
8. Dragon’s Dogma II, Capcom. Rozwinięcie oryginalnej koncepcji gry „Dragon’s Dogma” (2012 r.), na pozór banalnej mediewalnej baśni o herosie wybrańcu w świecie magii i smoków, która wprowadziła rewolucyjny system „pionków” – sterowanych przez komputer towarzyszy głównego bohatera, którzy potrafią podróżować między wymiarami, czyli odwiedzać światy z rozgrywek innych graczy, gdzie przeżywali przygody pod ich rozkazami.
7. Final Fantasy VII: Rebirth, Square Enix CBU I. Kontynuacja „Final Fantasy VII: Remake” (2020 r.). Cloud Strife, najbardziej ikoniczny bohater w 37-letniej historii japońskiej serii gier „Final Fantasy” – szczupły androgyniczny chłopiec z rozwichrzoną blond czupryną i wielkim mieczem, niepasujący do figury niepokonanego żołnierza najemnika – próbuje powstrzymać potężną korporację wysysającą z planety życiową esencję. Fani docenią.
6. Alone in the Dark, Pieces Interactive. Emily przybywa do rodzinnej posiadłości w Luizjanie lat 20. XX w., w towarzystwie prywatnego detektywa Edwarda Carnby’ego, by zbadać, co stało się z jej wujem.