Kultura

Kinomural zadziwia i zachwyca. Festiwal sztuki nowych mediów na ścianach wrocławskich kamienic

. . Jerzy Wypych / mat. pr.
Sztuka, która zmienia miasto w galerię - tak jednym zdaniem można określić Kinomural. 21 i 22 września, wrocławskie kamienice po raz kolejny przemienią się w wielkoformatowe ekrany, na których zaprezentowane zostaną prace artystów i artystek sztuki nowych mediów z całego świata. Każdy, kto choć raz wziął udział w Kinomuralu, zgodzi się, że na publiczność czekają dwie niepowtarzalne noce wypełnione świetnym programem, emocjami i wspólnym oglądaniem ruchomych murali.

Tysiące widzów wspólnie zwiedza futurystyczną galerię pod gołym niebem. Ogląda prace w skupieniu lub wręcz przeciwnie, żywo dyskutuje i komentuje. Festiwal zadziwia i zachwyca. Prezentowane prace to murale, wideo-arty, instalacje audiowizualne wykorzystujące technologię 3D, kino eksperymentalne i dźwiękowe performansy, dzięki temu istnieje spora szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tematem edycji są Bajki robotów, a za program odpowiadają kuratorzy: Piotr Bartos, Bartek Bartos, Peter Burr, Mia White AI.

.Jerzy Wypych/mat. pr..

W programie:

  • DATA [R]AGE to ściana Kidmographa, artysty z Argentyny.
  • ABSTRAKCYJNA INTELIGENCJA - Peter Burr opracował kolekcję animowanych dzieł sztuki, które utorowały drogę dzisiejszej fali.
  • Ściana CYBERNETYCZNE SNY wypełni się pracami artystów wybranych przez Mię White, być może pierwszej kuratorki sztuki reprezentującej sztuczną inteligencję.
  • FUNKCJA REPETYCJI to ściana kuratorowana przez Piotra Bartosa i Bartka Bartosa, którzy chcą wprowadzić odbiorców w medytacyjny trans.

Co jeszcze? Dla najmłodszych historie pełne przygód i magii na ścianie DOBRANOCKA, a na dorosłych czeka ZŁANOCKA, na ścianie OPEN CALL pojawią się prace artystów wyłonionych w naborze.

Program i lokalizacje: www.kinomural.com. Kinomural, Wrocław, 21 i 22 września w godz. 19:30-22:00, wstęp bezpłatny.

Materiał przygotowany przez Fundację Kinomural.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama