Kultura

Zbiór bajek

Mea pulpa

Do niewątpliwie opłacalnej medialnie dyskusji na temat Biblii włączył się choreograf i juror Michał Piróg. Artysta wyznał: „Biblia jest zbiorem bajek napisanych przez kilkunastu kolesi za grubą kasę”. Jak zareaguje rynek, nie wiadomo. Jednak wiadomo, że Biblia została w Polsce najskuteczniejszym podręcznikiem marketingu i piaru.

• To jest dobra wiadomość dla tych, co lubią wstawać rano. W programie „Kawa czy herbata” w każdy piątek prosto ze studia Programu Trzeciego Polskiego Radia Wojciech Mann i Michał Nogaś opowiadają o książkach. Dla przeciętnego widza to może być szok. W tak późnym wieku dowiedzieć się o istnieniu literatury.

• Niesamowitego tempa nabiera w Stanach Zjednoczonych kariera Weroniki Rosati. Ledwo aktorka zakończyła zdjęcia do serialu, a już pojawiła się na planie obrazu „Iceman” i to obok Winony Ryder. Weronika na castingu pokonała blisko 200 czarnoskórych amerykańskich kandydatek ubiegających się o rolę małej Polki z Polski.

• Heroiczną postawą wykazał się były juror „Tańca z gwiazdami” Zbigniew Wodecki. Muzyk dostał propozycję, by zostać jurorem w nowym programie Polsatu zatytułowanym „Tylko taniec”, i propozycji nie przyjął. Gratulacje! Okazuje się, że „Droga do gwiazd” wcale nie musi uwzględniać lądowania na słoneczku.

• Po niewątpliwym sukcesie rapera Tede w serialu „Wszyscy kochają Romana” do podboju ekranu szykuje się kolejny hiphopowiec, czyli niejaki Vienio. Vienio zagra złodziejaszka w serialu „Galeria”, który zastąpi „Plebanię”. Bo tam zdecydowanie mniej pasował.

• Po kilku latach od występu w programie „Mam talent!” swój debiutancki album wydała wokalistka Ania Teliczan. Zapowiadający album teledysk nawiązuje do klasyki kina, filmu „Do utraty tchu” Jeana Luca Godarda. Widać, że młoda artystka ufa inteligencji swego odbiorcy. Z wiekiem jej to minie.

• Już od startu na antenie przebojem okazał się nowy codzienny popołudniowy serial TVN zatytułowany „Julia”. Oglądają go przeważnie kobiety po pięćdziesiątce z wykształceniem podstawowym. To dobra informacja dla rządu i ZUS. Jest jeszcze ktoś, kto o tej godzinie nie dość, że żyje, to nie pracuje.

• Do wielkiego świata mediów powróciła Izabella Scorupco, nasza jedyna dziewczyna Bonda i niejedyna dziewczyna Wiedźmina. Izabella została prowadzącą programu „Top Model” w Szwecji. Będzie to piąta edycja tego show. To niemal cud. Szwedzkie dziewczyny są bowiem jak szwedzkie samochody. Na ulicy łatwiej je potrącić, niż się zapatrzeć.

• I znowu nowa propozycja programowa w telewizji i znów potencjalny hit. Pojawi się program zatytułowany „Perfekcyjna pani domu”, w którą wcieli się Małgorzata Rozenek, znana wcześniej z tego, że była żoną Jacka. Też Rozenka. Pani Małgosia będzie odwiedzać Polki w domach i radzić im, jak żyć. Jeśli przeżyje i wróci, to będą kolejne serie.

• Do całkowitej metamorfozy Polek szykuje się stacja MTV. Pojawi się w niej program zatytułowany „Operacja: Stylówa”. W trakcie jego trwania miłośniczki tipsów, solarium, białych kozaczków oraz pogańskiego makijażu zostaną poddane lekcji stylu. Kandydatki mogą się zgłaszać całymi miejscowościami.

• Po 24 latach przerwy w trasę po kraju ruszyła legendarna punkowa grupa TZN Xenna. Jedna z najważniejszych obok Deutera, Dezertera czy Tiltu grup lat 80. Jak sami mówią, „kiedy powstawali, byli wkurwieni na wszystko”. Nastały zatem idealne warunki na powrót.

• Dla niektórych fanów Macieja Maleńczuka to może być szok. Wokalista wystąpi w serialu „Na dobre i na złe”. Maciej wcieli się tam w artystę, który jest gwiazdą wymagającą leczenia. Po czasie spędzonym z Maciejem w szpitalu w Leśnej Górze wszyscy pracownicy będą wymagali leczenia.

• O swym istnieniu przypomniała światu pani Mandaryna, czyli Marta niegdyś Wiśniewska. Marta oprócz wymyślenia nowej techniki wokalnej polegającej na śpiewaniu bez tlenu nie zasłynęła niczym specjalnym. Aż do teraz. Została bowiem jurorem II Mistrzostw Polski Chippendales we Wrocławiu. Podobno znowu jej odebrało mowę, co wielu przyjęło z wdzięcznością.

• Tego nie spodziewał się nikt. Okradli Gienka Loskę, wokalistę, który ma w naszym kraju narodowy etat człowieka bez pieniędzy. Wszystko to miało miejsce w Krakowie. Laureat programu w TVN ewidentnie trafił na kieszonkowca, który ma „to coś”. Po angielsku „X Factor”.

Polityka 05.2012 (2844) z dnia 01.02.2012; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbiór bajek"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną