Kraj

Mariusz Janicki poleca noworoczny numer „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” Najnowszy numer „Polityki” Polityka
Wyborczy dreszczowiec ’25; który kandydat jest lepszy w internecie; czy wybory mogą zostać unieważnione; jak może wyglądać atak jądrowy; ceny w nowym roku; ranking marzeń Polek i Polaków; Jacek Cygan wyjaśnia, jak się pisze przeboje; co dalej z CPK; kolejny odcinek cyklu „Odchodzić po ludzku”. To wszystko i jeszcze więcej w najnowszej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

I już przed Państwem pierwszy numer „Polityki” w 2025 r. – choć na rynku tuż przed końcówką roku – a w nim wiele interesujących, aktualnych, ale też wychodzących wprzód tematów, między innymi:

Jak będzie przebiegał prezydencki wyborczy dreszczowiec ’25: o co toczy się gra, jak wyglądają szanse kandydatów, czy pojawi się „ten trzeci”, jakie wątki i chwyty będą wykorzystywane w kampanii – o tym wszystkim w tekście Mariusza Janickiego, a także w „Przypisach” Jerzego Baczyńskiego.

O kampanii prezydenckiej w internecie, o memach, hasztagach, filmikach na TikToku i YouTube, strategiach instagramowych i fejsbukowych – który kandydat jest w tym lepszy, a kto jest gorszy – opisuje Michał Tomasik.

Czy wybory mogą zostać unieważnione, czym skończy się spór o pieniądze PiS między Państwową Komisją Wyborczą a neo-Izbą Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego, czy PKW uzna orzeczenie neosędziow. Jak wybrnąć z ustrojowego i prawnego pata, aby proces wyborczy był niezakłócony – analizuje Ewa Siedlecka.

Czy strach przed wojną atomową ma realne podstawy, jakie skutki może przynieść atak jądrowy na konkretnym terenie, czy i jak jesteśmy na to przygotowani – pisze Marek Świerczyński.

Co zdrożeje w przyszłym roku i dlaczego – wyjaśnia Cezary Kowanda.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• Czy kapitalizm rozwiedzie się z demokracją, a demokracja z lewicą? O wielkich zmianach politycznych i cywilizacyjnych we współczesnym świecie mówi Martin Wolf, komentator „Financial Times”, w rozmowie z Mateuszem Mazzinim.

Czego pragną Polacy, jak wygląda ich „ranking marzeń”, jak się ta hierarchia zmieniła w ostatnich latach – opowiada Martyna Bunda.

Jacek Cygan, znany autor piosenek, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem mówi o życiu, muzyce i o tym, jak się tworzy przeboje.

W cyklu „Odchodzić po ludzku” tym razem Katarzyna Kaczorowska opisuje pracę opiekunek i opiekunów osób starszych, niesprawnych, chorych długoterminowo – jak to wygląda w Polsce, jak za granicą, jak zmieniają się warunki i standardy w tym zawodzie, jakie są oczekiwania opiekunów.

Co dalej z CPK – o tym pisze Marcin Piątek.

Co to są rejestry długów i dlaczego trzeba na nie uważać – wyjaśnia Joanna Solska.

W najnowszej „Polityce” także:jak żyją i pracują policjanci; • na czym polega gra migrantami; • Polak, Węgier – naprawdę dwa bratanki?; • jak nowoczesne technologie pomagają archeologom; • 1000-lecie królewskiej korony Chrobrego; • co będzie grane, wystawiane i czytane w 2025 r.; • Boznańska, Żeromski, Has – patroni roku; • kobiety w męskich dziedzinach; • co to jest za zawód: zadziczacz.

Ponadto felietoniści: Wojewódzki, Orliński, Koziołek, Chutnik i Plebanek, Mizerski.

I jeszcze więcej w noworocznym, poszerzonym numerze (116 stron) – do czytania przed Sylwestrem i po zabawie. Życzę Państwu, w imieniu całej naszej redakcji, udanego, pogodnego 2025!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Świat

Dlaczego świat się tak nagle popsuł? Układ sił wyraźnie się zmienia. Prof. Andrzej Leder dla „Polityki”

Andrzej Leder, filozof kultury, psychoterapeuta, o tym, dlaczego Zachód traci znaczenie, jak może wyglądać nieliberalny świat, i gdzie w tym wszystkim jest Polska.

Jakub Majmurek
23.12.2024
Reklama