Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Okładka nowej „Polityki” Okładka nowej „Polityki” Polityka
Czy Nawrocki ma szanse; przestrogi dla Trzaskowskiego; jak Sasin pomagał i wciąż pomaga zdobywać posady; kolejny odcinek cyklu „Odchodzić po ludzku”; tajemnice Black Friday; modne city break; jak zginął syn Stalina. To wszystko i więcej w najnowszej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele aktualnych, interesujących tematów z różnych dziedzin, między innymi:

Kim jest Karol Nawrocki, „bezpartyjny” i „obywatelski” kandydat PiS w wyborach prezydenckich, jakie ma szanse, jak wygląda sytuacja wewnętrzna w partii Jarosława Kaczyńskiego i czy jej działacze odpowiednio wesprą Nawrockiego – o tym pisze Wojciech Szacki.

Czego uczą dawne kampanie prezydenckie, jakie były losy faworytów i „czarnych koni”, jak układały się krzywe poparcia, co decydowało o zwycięstwie i jakie z tego płyną przestrogi dla Rafała Trzaskowskiego – analizuje Rafał Kalukin.

O tym, jak Jacek Sasin pomagał swoim znajomym z Wołomina w zdobywaniu intratnych posad i jak kontynuuje tę pomoc po utracie władzy przez PiS – pisze Anna Dąbrowska.

W naszym nowym cyklu „Odchodzić po ludzku” tym razem rozmowa Pawła Walewskiego z ministrą Marzeną Okłą-Drewnowicz, zajmującą się polityką senioralną: o tym, jak ucywilizować opiekę długoterminową nad starszymi rodzicami.

Jacek Sutryk, prezydent z problemami; czy utrzyma władzę we Wrocławiu, co tam mówi się o aferze z Collegium Humanum, jaka jest lokalna sytuacja polityczna – o tym w tekście Katarzyny Kaczorowskiej.

Okładka nowej „Polityki”PolitykaOkładka nowej „Polityki”

Black Friday, prawdy i mity o sezonie na wielkie obniżki; jak można znaleźć dobre okazje, a przy tym nie zostać zmanipulowanym – pisze Cezary Kowanda.

Gdzie pracują cudzoziemcy w Polsce, w jakich branżach, ile zarabiają, jak żyją – opisała Marta Mazuś.

O kolejnych zaniedbaniach w policji, których skutkiem były dramatyczne zdarzenia – w tekście Violetty Krasnowskiej.

Dlaczego trucizna na gryzonie zabija dzieci, jak rozwiązać ten problem, aby nie dochodziło do takich tragedii, w tym: jak uregulować handel truciznami – pisze Juliusz Ćwieluch.

City break, czyli krótkie wypady na weekend, są coraz modniejsze: dokąd zatem się wyrwać, jakie kierunki są popularne – pisze Adam Grzeszak.

Demokraci amerykańcy po ostatnich wyborach muszą wymyśleć się na nowo, czyli jak? – o tym w korespondencji z USA Tomasza Zalewskiego.

Ponadto w nowym numerze:dziwny sojusz Trumpa z Muskiem; • czy przymus głosowania, który istnieje w kilkunastu krajach, ma sens; • jak zginął syn Stalina; • wielki powrót Wiedźmina, czyli o nowej książce Andrzeja Sapkowskiego; • jak odnaleźć spokój w cyfrowym hałasie; • styl boho; • recepta na udany związek.

To wszystko i więcej w najnowszej „Polityce”. Zachęcam i życzę udanej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Ile tak naprawdę zarabiają pisarze? „Anonimowego Szweda łatwiej sprzedać niż Polaka”

Żeby żyć w Polsce z pisania, pisarz i pisarka muszą być jak gwiazdy rocka. Zaistnieć, ruszyć w trasę, ściągać tłumy. Nie zaszkodzi stypendium. Albo etat.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
13.12.2024
Reklama