Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” Najnowszy numer „Polityki” Polityka
„Ukryty kryzys koalicji” – raport Przemysława Sadury i Sławomira Sierakowskiego; w jakim miejscu jest PiS; co to jest twardy elektorat Platformy i Tuska; związki na odległość – czy to się może udać; co dalej z imperium Zygmunta Solorza; kogo w wyborach w USA poprze Polonia. To wszystko i znacznie więcej w nowej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”
Okładka - 2024 43 PolitykaPolityka Okładka - 2024 43 Polityka

W najnowszej „Polityce” przedstawiamy Państwu solidną porcję aktualnych, interesujących tematów z różnych dziedzin, są to między innymi:

Rozmowa Rafała Kalukina z dr. Przemysławem Sadurą i Sławomirem Sierakowskim o ich nowym raporcie „Ukryty kryzys koalicji”, przedstawiającym stan poglądów i nastrojów społecznych w rok po wyborach 15 października.

Co się dzieje w PiS, jakie były ustalenia kongresu tej partii w Przysusze, jakie frakcje się wzmocniły, a jakie zanotowały straty, czy jest już bliżej wyłonienia kandydata na prezydenta – o tym pisze Wojciech Szacki.

Na czym polega zatrzymanie, aresztowanie, postawienie zarzutów, kiedy i w jaki sposób zakłada się kajdanki, jakie prawa ma zatrzymany, kiedy wyznacza się kaucję, jak działa immunitet, jak przebiega ekstradycja – o tym wszystkim, na kanwie ostatnich głośnych przypadków, pisze Ewa Siedlecka.

Co to jest twardy elektorat obozu władzy, zwłaszcza Platformy i Donalda Tuska, dlaczego wzbudza taki sprzeciw nie tylko opozycyjnej prawicy, ale także wielu „centrystów” – analizuje Mariusz Janicki.

Co dalej z imperium Zygmunta Solorza: z Polsatem, energetyką jądrową i innymi spółkami miliardera. Wszystko to na tle komplikującej się sytuacji prawnej i rodzinnej – wyjaśnia Adam Grzeszak.

Czy udają się związki na odległość, bez wspólnego zamieszkania, kto się na nie decyduje, jakie widzi wady, a jakie zalety takiej relacji, co o tym mówią psychologowie – zjawisku przyjrzał się Zbigniew Borek.

Lex Kamilek, głośna ustawa mająca zapobiegać przemocy wobec dzieci – czy spełniła oczekiwania, jak jej działanie wygląda w praktyce, w czym pomaga, a jakie rodzi formalne trudności – stan sprawy opisuje Martyna Bunda.

Fałszywe zbiórki dla osób poszkodowanych w ostatniej powodzi stały się dużym problemem. Jak uniknąć takiego oszustwa, jak policja walczy z tym zjawiskiem, kto stoi za tymi „fejkowymi” akcjami – o tym pisze Violetta Krasnowska.

O tym, jak wygląda życie z niepełnosprawnością, jak takie osoby chcą być traktowane i określane, w czym widzą główne życiowe wyzwania, mówi niewidomy od 27. roku życia felietonista i youtuber Tomasz Matczak w rozmowie z Martyną Bundą.

Ponadto w najnowszej „Polityce”:co zrobić z pustostanami; • Liban – państwo, które jest fikcją; • kogo w wyborach poprze amerykańska Polonia; • jak żyją chińscy emeryci; • cała prawda o menopauzie; • tajemnice Marii Konopnickiej; • męskość po polsku; • jak dostrzec kryzysy w związku; • wraca dizajn z lat 90.

Zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Rynek

Siostrom tlen! Pielęgniarki mają dość. Dla niektórych wielka podwyżka okazała się obniżką

Nabite w butelkę przez poprzedni rząd PiS i Suwerennej Polski czują się nie tylko pielęgniarki, ale także dyrektorzy szpitali. System publicznej ochrony zdrowia wali się nie tylko z braku pieniędzy, ale także z braku odpowiedzialności i wyobraźni.

Joanna Solska
11.10.2024
Reklama