Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowsze wydanie tygodnika „Polityka” Najnowsze wydanie tygodnika „Polityka” Polityka
Rok po wyborach 15 października – bilans; korespondencja z Bliskiego Wschodu; co się dzieje w prokuraturze; skąd się bierze epidemia otyłości w Polsce; o wyroku za przykrą woń z chlewni; feminizm à la Kamala; 1984 – rok wyzwolenia seksualnego. To wszystko i znacznie więcej w nowej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” wobec zbliżającej się pierwszej rocznicy pamiętnych wyborów 15 października wracamy do tamtego gorącego okresu, przypominamy kampanię, atmosferę, oczekiwania oraz niepewność, jaka towarzyszyła tamtemu czasowi.

Czy przełom 15 października spełnił nadzieje demokratycznego obozu, co się udało, a co nie, jakie są teraz, po roku, społeczne nastroje, polityczna sytuacja w koalicji i w opozycji, a jakie perspektywy w kolejnym decydującym roku kampanii i wyborów prezydenckich? O tym wszystkim przeczytacie Państwo w Przypisach Jerzego Baczyńskiego i Mariusza Janickiego oraz w obszernej analizie Rafała Kalukina.

Ponadto w nowym numerze „Polityki”:

Bliski Wschód w ogniu, czyli co się dzieje w Izraelu, Libanie, Strefie Gazy, jak może rozwinąć się sytuacja militarna w regionie, co zrobi Iran – pisze w korespondencji z Tel Awiwu Agnieszka Zagner.

Co oznacza zamieszanie wokół Dariusza Barskiego, byłego prokuratora krajowego, jaka jest sytuacja w prokuraturze, czy stan dwuprawia się pogłębia, czy są nadzieje na opanowanie chaosu – o tym w tekście Ewy Siedleckiej.

Skąd się bierze epidemia otyłości w Polsce, jak jej zaradzić, czy służba zdrowia jest na to przygotowana, jakie zabiegi i diety pomagają zwalczyć ten problem – pisze Paweł Walewski.

Alkotubki, czyli saszetki z wódką, mają zniknąć z rynku, ale sprawa dostępności alkoholu w różnych formach, opakowaniach, ilościach – nie znika. Jak zatem wygląda kwestia ochrony zwłaszcza młodych ludzi przed promocją alkoholu – o tym w artykule Katarzyny Kaczorowskiej.

Nowe wydanie „Polityki”PolitykaNowe wydanie „Polityki”

Wyrok na rolnika za przykrą woń z jego chlewni. Czy słuszny? – sprawie przyjrzała się na miejscu Agnieszka Sowa.

Skąd się wzięła tendencja do betonowania zielonych terenów w miastach i czy da się je „odbetonować” – wyjaśnia Ryszarda Socha.

Wiele kobiet doznaje przemocy, bywa, że kończącej się śmiercią ze strony byłych mężów i partnerów. Skąd się bierze to zjawisko, jak się chronić przed agresywnym stalkingiem i kryminalnymi aktami – pisze Zbigniew Borek.

Co się dzieje w środowisku pielęgniarek, czy grozi nam kolejny protest tej grupy zawodowej – pisze o tym Joanna Solska.

I jeszcze w nowej „Polityce”: • irański reżim w strachu; • feminizm à la Kamala; • jak walczyć z pożarami; • jak walczyć z myśliwymi; • czym była i jest kolaboracja; • 1984 – rok wyzwolenia seksualnego; • zwierzęce zaduszki; • moda na celibat.

To wszystko i znacznie więcej znajdziecie Państwo w nowym wydaniu naszego tygodnika. Życzę miłej i pożytecznej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Rynek

Jak portier związkowiec paraliżuje całą uczelnię. 80 mln na podwyżki wciąż leży na koncie

Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego od początku roku czekają na wypłatę podwyżek. Blokuje je Prawda, maleńki związek zawodowy założony przez portiera.

Marcin Piątek
20.11.2024
Reklama