Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” Najnowszy numer „Polityki” Polityka
Dramatyczna powódź na południu Polski; co się dzieje na polskich plebaniach; przemytnicy kokainy pod polską banderą; PiS bez pieniędzy i kandydata; historia długiej kariery Ryszarda Czarneckiego; dlaczego Polacy kochają Blika. To wszystko, i jeszcze więcej, w najnowszej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” tematem głównym jest rzecz jasna dramatyczna powódź na południu kraju, jej przebieg, skutki, to jak się sprawdziły państwowe służby, jak zadziałały inwestycje przeciwpowodziowe, o ile lepiej byliśmy przygotowani na uderzenie żywiołu niż w 1997 i 2010 r. O tym przeczytacie Państwo w obszernym raporcie Katarzyny Kaczorowskiej, a także w cotygodniowym komentarzu Jerzego Baczyńskiego.

Ponadto w nowym wydaniu tygodnika:

Co się dzieje na polskich plebaniach, na których dochodzi czasami do bulwersujących ekscesów, a nawet tajemniczych zgonów; czy młodzi księża są właściwie przygotowani do życia w stanie duchownym, z jakimi stykają się problemami – pisze Joanna Podgórska.

• Co spowodowało, że przemytnicy kokainy z Ameryki Południowej korzystają z polskiej bandery do przewozu narkotyków przez Atlantyk, wyjaśnia Łukasz Wójcik.

PiS szykuje się do nowego otwarcia, mimo braku pieniędzy i kandydata na prezydenta; niedługo odbędzie się kongres partii, zapowiadane są zmiany personalne w kierownictwie ugrupowania – o tym wszystkim w tekście Wojciecha Szackiego.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

• W jaki sposób Ryszardowi Czarneckiemu udawało się tak długo funkcjonować w życiu publicznym, dlaczego Jarosław Kaczyński tolerował jego wyskoki, jaka była polityczna droga byłego europosła, co sądzą o nim ludzie z jego otoczenia – o tym przeczytacie Państwo w artykule Anny Dąbrowskiej i Katarzyny Kaczorowskiej.

Jak wygląda ochrona praw pracowników, co się w tej kwestii zmienia na lepsze, a co na gorsze, jakie nowe regulacje są planowane – mówi dr Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy, w rozmowie z Juliuszem Ćwieluchem.

Gdzie się kończy narodowa tożsamość, a zaczynają ksenofobia i rasizm, jak to wygląda w Polsce – o tym pisze Janusz Majcherek w rubryce „Ogląd i Pogląd”.

• Skąd się wziął kryzys formy u liderki rankingu WTA Igi Świątek, czy przełamie go już w najbliższych turniejach w Chinach, co w swoim stylu gry, zdaniem ekspertów, powinna zmienić – pisze Marcin Piątek.

Za co Polacy pokochali Blika, skąd bierze się rosnąca popularność tej formy płatności – pisze Cezary Kowanda.

Dlaczego rolnicy przestali protestować – wyjaśnia Joanna Solska.

I jeszcze w nowej „Polityce”:bilans debaty Harris vs. Trump i przebieg kampanii w USA; • szwedzkie dzieci w duńskich gangach; • fragment najnowszej książki Artura Domosławskiego „Rewolucja nie ma końca”; • Sophia Loren i Brigitte Bardot – wielkie damy kina kończą właśnie 90 lat; • Agnieszka Holland o granicach w sztuce i polityce; • hip-hopowy kurs literatury; • dlaczego matka Polka jest wypalona; • oraz specjalny dodatek „Art Salon”.

Polecam te pozycje, także wszystkie pozostałe, jest w czym wybierać, a najlepiej przeczytać całe wydanie. Serdecznie zapraszam do lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama