Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Okładka najnowszej „Polityki” Okładka najnowszej „Polityki” Polityka
Prawicowa wojna na kanały TV; co dalej z neosędziami; sądny sezon prezydencki; kto zapłaci za przestępstwa pedofilów; czy warto chodzić do psychoterapeuty. To wszystko, i jeszcze więcej, w najnowszej „Polityce”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” przynosi kolejną porcję interesujących i aktualnych tematów z różnych dziedzin, proponujemy zatem m.in. następujące pozycje:

Pojawił się nowy kanał telewizyjny związany z obozem PiS – wPolsce24, a tym samym ruszyła walka medialna na prawicy: bracia Karnowscy vs. Tomasz Sakiewicz – o widzów, pieniądze i uznanie prezesa Kaczyńskiego. Jak to wygląda w praktyce i na ekranie, o tym w tekście Rafała Kalukina, który przyglądał się programom obu stacji.

Co dalej z neosędziami, czy rządowy projekt przedstawiony ostatnio przez premiera Tuska i ministra Bodnara rozwiąże ten problem i uzdrowi polskie sądownictwo – analizuje Ewa Siedlecka. Do tego tematu nawiązuje także Jerzy Baczyński w cotygodniowych Przypisach.

Rusza sądny sezon prezydencki, który rozstrzygnie, czy zmiany po 15 października będą trwałe, czy przejściowe. Co już wiemy o kandydatach, a czego nie, co wybory prezydenckie oznaczają dla całej sceny politycznej, czy pojawią się niespodziewani „jokerzy” – pisze Mariusz Janicki.

Kto zapłaci za przestępstwa księży pedofilów, jak wygląda podejście i odpowiedzialność Kościoła w tej kwestii, jak sprawy odszkodowawcze mogą wpłynąć na finanse Kościoła – o tym w tekście Zbigniewa Borka.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Co jest dziś mobbingiem, jak rozszerza się znaczenie tego pojęcia, a co to jest staffing, niejako odwrotność typowego mobbingu, jak znaleźć rozsądny kompromis pomiędzy oczekiwaniami pracodawców a dobrostanem pracowników – pisze Martyna Bunda.

Czy warto chodzić do psychoterapeuty, co tam można uzyskać, czego się spodziewać, a czego nie – mówi dr Łukasz Muldner-Nieckowski, konsultant krajowy ds. psychoterapii, w rozmowie z Joanna Cieślą.

Pojawiają się nowe wątki dotyczące działalności szefa PKOl Radosława Piesiewicza i Komitetu pod jego rządami – pisze o tym Marcin Piątek.

Rośnie napięcie w taryfach za prąd, ile będzie kosztować energia elektryczna, od czego zależą ceny – wyjaśnia Adam Grzeszak.

O Piotrze Serafinie i o tym, jak szło poprzednim czterem polskim komisarzom w Brukseli – w tekście Tomasza Bieleckiego.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: • taktyka ukraińskiego gen. Syrskiego; • czy rewolucja przemysłowa była nieuchronna; • tajemnicza śmierć cara Bułgarii; • o wciąż inspirującym dorobku Tadeusza Żeleńskiego-Boya; • skąd popularność białoruskiego zespołu Molczat Doma; • niepokojące emotikony; • moda na preppy.

Jak zawsze czekają też na Państwa interesujące felietony, rysunki Jana Kozy i innych znanych autorów, stałe rubryki, zdjęcia, ciekawostki. Zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama