Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Ranking ministrów rządu Donalda Tuska z przyznanymi autorsko ocenami i prognozami. Czy koalicja prze do przodu, czy może rośnie prawdopodobieństwo powrotu PiS. Zjawisko późnego rodzicielstwa. Co wiemy o Katarzynie Niewiadomej, zwyciężczyni Tour de France. To wszystko i jeszcze więcej w nowej „Polityce”, zapraszam do lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Proponujemy Państwu nowy numer „Polityki”, a w nim okładkowy materiał – ranking ministrów rządu Donalda Tuska z przyznanymi autorsko ocenami i prognozami na przyszłość. Kto sobie radzi najlepiej, kto się stara bardziej, a kto mniej, gdzie trzeba postawić znaki zapytania, jakie trudności ograniczają pole działania członkom rządu.

Przed nowym sezonem politycznym zapraszamy do przyjrzenia się koalicyjnej ekipie Tuska – jak wypadnie na nowym etapie, czy w składzie rady ministrów zajdą jakieś zmiany? O tym przeczytacie Państwo w tekście Joanny Sawickiej i Wojciecha Szackiego.

Co jeszcze w nowej „Polityce”?

Czy jest dobrze, czy jest źle? Czy koalicja rządząca prze do przodu, czy może przeciwnie, rośnie prawdopodobieństwo powrotu PiS do władzy? Jaka właściwie jest sytuacja – analizuje Mariusz Janicki.

• Jest pierwszy oficjalny kandydat na prezydenta, to Sławomir Mentzen z Konfederacji; czy tak wczesny start mu pomoże, czy zaszkodzi, co słychać w Konfederacji – pisze Rafał Kalukin.

• Coraz więcej kobiet w Polsce rodzi pierwsze dziecko po czterdziestce, starsi są też ojcowie; zjawisko późnego rodzicielstwa staje się coraz bardziej powszechne; jakie są powody takiego zjawiska – o tym pisze Agata Szczerbiak.

Okładka najnowszej „Polityki”PolitykaOkładka najnowszej „Polityki”

Myśliwi bronią się przed zmianą prawa łowieckiego, w czym wciąż mają silnych politycznych protektorów; czy lobby łowieckie nadal będzie dyktować warunki wszystkim dookoła? – sprawę opisuje Agnieszka Sowa.

Co wiemy o Katarzynie Niewiadomej, zwyciężczyni Tour de France; jak doszła do takich wyników, gdzie trenuje, jak przebiegała jej kariera, co się działo na „Wielkiej Pętli” – pisze Juliusz Ćwieluch i mówi sama Niewiadoma w rozmowie z autorem tekstu.

Sprawa zaginionej Izabeli P., która po 11 dniach sama się znalazła, prowokuje wiele pytań o system poszukiwania osób, koszty takich akcji, granic prywatności itd. – sprawę i problem opisuje Zbigniew Borek.

• Czy istnieje jakaś kontrola nad zabudową polskiego wybrzeża, dlaczego w pasie nadmorskim powstaje tyle koszmarnego budownictwa, jakie zjawiska przyrodnicze zagrażają linii brzegowej Bałtyku – o tym w rozmowie Ryszardy Sochy z Maciejem Przewoźnikiem, ekspertem ochrony środowiska.

Ponadto w najnowszym numerze: czy populiści wygrają w niemieckiej Turyngii; polowanie na bezpańskie psy w Turcji; co z tą ciemną materią; czy muzyka rockowa rzeczywiście umiera; o nowej książce Doroty Masłowskiej; amerykański aktor i reżyser Tim Robbins o swoim nowym spektaklu, który pokaże w Polsce.

To wszystko i jeszcze więcej w nowej „Polityce”, zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń.

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama