Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Dlaczego ludzie starzeją się tak nierówno; o co chodzi premierowi Tuskowi; seks bez zobowiązań i erotyczne eksperymenty; co biorą nasze dzieci; jak wygląda życie ze stomią, Krym – półwysep pułapka. Zapraszam do lektury całego numeru „Polityki”.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” przygotowaliśmy dla Państwa interesujące, aktualne i zróżnicowane propozycje, m.in.:

Dlaczego ludzie starzeją się tak nierówno, co pokazuje zestawienie kondycji Joe Bidena z jednej strony z wigorem Donalda Trumpa czy Micka Jaggera, jakie czynniki odgrywają tu najważniejszą rolę i czy da się walczyć z wiekiem – o tym, w rozmowie z Joanną Podgórską, mówi prof. Ewa Sikora.

• Skończyły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej; czego dowiedzieliśmy się o współczesnym futbolu, jego gwiazdach oraz o miejscu Polski w tym wielkim biznesie – pisze Marcin Piątek.

O co chodzi premierowi Tuskowi, czy w poczynaniach jego rządu jest więcej przemyślanej strategii, czy płynącej z nurtem wydarzeń improwizacji, jak sprawa aborcji wpłynie na spójność koalicji 15 października i sondaże – o tym w tekście Cezarego Michalskiego.

• Co biorą nasze dzieci, czy narkotyki syntetyczne staną się przebojem tego wakacyjnego lata, jak wygląda dzisiaj narkotykowy przemysł w Polsce – piszą Violetta Krasnowska i Jakub Gessler Nowak.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Seks bez zobowiązań, jednorazowe randki, erotyczne eksperymenty, czyli jak zmieniają się obyczaje seksualne Polaków – pisze Joanna Cieśla.

Czy teologia nadal powinna być uniwersytecką dziedziną, wykładaną na państwowych uczelniach, jaka jest jej naukowa wartość, czym zajmują się teologowie, jakie prace powstają – pisze Joanna Podgórska.

• Zapadł kuriozalny wyrok w sprawie zniszczenia ewangelickiego cmentarza, jakie to może mieć następstwa – o tym w tekście Marcina Kołodziejczyka.

Życie ze stomią, coraz więcej się o tym mówi, przełamuje się tabu towarzyszące temu zjawisku – pisze o tym Klaudia Katarzyńska.

Jak państwo nacjonalizuje prywatne polskie firmy – o tym w tekście Joanny Solskiej.

Ponadto w najnowszym numerze: • Francja musi się wymyśleć na nowo; • Krym – półwysep pułapka; • człowiek w maszynie kapitalizmu; • samoloty dla bogaczy; • jak dawniej odpoczywano nad Bałtykiem; • po co Gierek dekorował Breżniewa; • fenomen Taylor Swift; • zaraźliwa życzliwość; • podróż przedślubna.

Także wspomnienia Jerzego Stuhra i Tadeusza Woźniaka.

Życzę inspirującej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Rynek

Hotel widmo w Pobierowie to gigantyczny problem. Nie wiadomo nawet, ile i jakich samowolek popełniono

Największy i wielokrotnie krytykowany hotel w Polsce już od trzech lat miał przyjmować gości w nadmorskim Pobierowie. Ale dobrze, że ciągle jest zamknięty. Nie będzie dla gminy Rewal żyłą złota, a kłopoty mogą być spore, gdy w końcu ruszy.

Mirosław Kwiatkowski
18.08.2024
Reklama