Kraj

Polityka i obyczaje

Lewica nie krowa. Czytamy prawicowe media

Polityka

Kondolencje – trudna sztuka. Prezydent RP Andrzej Duda wytworzył tweeta na platformie X skierowanego do Irańczyków znających polski: „Jestem głęboko poruszony wiadomością o tragicznej śmierci Prezydenta Iranu Pana Ebrahima Raisiego wraz z delegacją rządową, w katastrofie lotniczej. (…) znamy uczucie szoku i pustki, jakie w ludzkich sercach i w państwie pozostaje po nagłej utracie elity politycznej i społecznej, po nagłej utracie bliskich i przyjaciół. Dlatego ze szczególnym zrozumieniem łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu”. Dziennikarz Bartłomiej Wypartowicz, specjalista od spraw wschodnich, skomentował dyplomatycznie: „Patrząc na historię Raisiego, w tym mordy oponentów politycznych, rolę Iranu w rosyjskiej napaści na Ukrainę, ten wpis jest bardzo niefortunny”.

Lewica nie krowa. Robert Biedroń, zapytany przez „Polskę”, dlaczego Lewica nagle stała się zwolennikiem projektu CPK, zapewnił: „Lewica jest racjonalna i chcemy, żeby tego typu inwestycje były racjonalne i pieniądze były wydawane w sposób racjonalny. (…) Muszę jasno powiedzieć, że byliśmy przeciwnikami CPK w tej formule, którą zaprezentował PiS. Tak, zmieniliśmy zdanie. W polityce trzeba zmieniać zdanie, kiedy to jest konieczne”. Ale najpierw trzeba wiedzieć, kiedy to jest konieczne.

O zamieszaniu wokół gwiazdy Polsatu Doroty Gawryluk pisze w portalu presserwis.pl Mariusz Kowalczyk: „Są już reklamy na billboardach ze zdjęciem Doroty Gawryluk i hasłem jak na wybory: »Lepsza Polska«. Jest Stowarzyszenie Lepsza Polska, którego prezeską została Dorota Gawryluk, i jest program publicystyczny Gawryluk w Polsacie »Lepsza Polska«.

Polityka 23.2024 (3466) z dnia 28.05.2024; Felietony; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka i obyczaje"
Reklama